islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

FILMAT NE FORUMIN TONE
Shiko mesazhet pa përgjigje
 

DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!!

 
TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Lexoni rregullat këtu

Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e para se me vendos se të futeni brenda lexoni rregullat e vendosura nga stafi i forumit kushte kto të cilët nëse nuk i përmbahet dikush nga antarët/et menjëher hiqet nga Forumi.
Një herit ua bëjm me dije se forumi i përmbahet medhhebit hanefi e kush ndiet i ofenduar apo don të bën fitne e provokime lutet që mos të regjistroeht sepse menjëher do të fshihet postimi i tij edhe aj apo ajo.


Pik së pari e falemenderoj All-llahun xh.sh që mamundësoj që të hapi një forum i cili ka qenë ëndër e kahmotshe për mua përshkak se kisha dëshirë që edhe ju të jeni përkrahës në thirjen islame dhe ta jepni kontributin tuaj dhe ja më në fund All-llahu xh.sh na mundësoj një gjë të till dhe tash pritet aktiviteti juaj.
Por sic e dim Islami është sistem jete dhe ka rregulla që duhet tu përmbahemi edhe kiforum si një deg e trungut të quajtur Islam lyp nga ne t`ju përmbahemi disa rregullave të cilët rregulla do të na mundësojn që të bashkëbiseodjm në qetësi të mësojm atë që nuk edimë, ta rikujtojm atë që e kemi harruar etj.


All-llahu ju shpërbleft për mirkuptim


Rregullat e forumit janë:

 

 1. Regjistrimi të bëhet me identifikim të hijshëm, dhe të dhëna të sakta si dhe nuk do të pranohet që si identifikim si emër përdorues të vehet email adresa aj akont menjëher fshihet nga Adminat.
 2. Mos përdorni fjalë banale, kërcnuese apo ofenduese.Sepse kjo nuk është Islame.
 3. Postoni në vendin e duhur duke zgjedhur rubrikëne  duhur për temën tuaj dhe mos ofendo antarët e forumit.
 4. Mos postoni  postime që egzistojn në forum, së pari duhet ta përdorni butonin KËRKO.
 5. Kur të kërkoni ndihmë, te titulli shkruani qëllimin për qka kërkoni ndihmë jo vetëm NDIHMË.
 6. Administratorët dhe Moderatorët janë mbykqyrës të forumit dhe janë të detyruar të fshijn çdo postim tuajin në qoftë se nuk u përmbaheni regullave, apo nuk keni postuar në vendin e duhur.
 7. Figura apo avatari juaj duhet të ketë përmbajtje të mirë dhe jo figura njerëzish.
 8. Staffi i forumin është i autorizuar në çfarëdo ndryshimi të postimeve tuaja, dhe ndryshim të avatarit dhe firmës.

 9. Në forum nuk janë të lejuara reklamimet e web faqeve, për këtë gjë mund të kontaktoni me WebMasterin.
 10. Qëllimi i forumit është që ta ritim nivelin e dijenis islame përhapjen e islamit si dhe t`ju shërbejmë gjith Muslimanëve .
 11. WebMasteri apo owneri  është vendimprurës për gjithqka.
 12. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të lidhet me webfaqen e materialit si dhe anasjelltas.
 13. Materialet të jenë Islame se përndryshe do të fshihenrbejmë.
 14. Mund të postoni material nga të gjitha webfaqet islame por nuk lejohet të postohen tema me mendim selefisto-vehabite qe ndjellin percarje.
 15. Ato tema qe nxitin percarje tek antaret do te fshihen automatikisht dhe do ti jepet verejtje postusit sepse ki eshte nje forum që i përmbahet medhehbit hanefi e nuk i mer parasysh mendimet "selefiste"-vehabite.
 16. Antaret e ForumiVizitor kan te drejten e tyre te ankohen per ndonje padrejtesi qe ben stafi i Moderatoreve te Forumit islamieshtedrit duke derguar mesazh tek Adminat "Admin",Admine-Meli, dhe Zudi-Fejzuli.
 17. Per sa i perket dhomës së bisedimit (chatit) që gjendet në krye të Forumit janë të përjahstuara motrat sepse kan chatine veçant për motrat.
Kush nuk i përmban rregullat dhe evidentohet shkelja e rregullave do të miren masa me tërhjekjen e vërejtjes si dhe edhe me  largimin e antarit nga forumi.

                          Me respektstafi I Forumit :Islami-eshte-drit

Allahu ju shpërbleft për vizitën.
Dhasht Allahu të përfitojm nga ky forum.


00
DETIRIMISHT LEXONI RREGULLAT PARA SE REGJISTROHENI DHE POSTONI!! Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : Google
No users have a birthday today
Users with a birthday within the next 7 days: alida (46), Ebru (31), Ganimete Yusufi (28), hanushe abazi (30), iperhershmi (44), Lebibe64 (56), nermine sejdiji (48), sh.islam (27)
Legjenda : [ Administrator ][ S.Moderator ][ Anetar/e aktiv ][ Moderator/e ][ Motrat-Islame ][ Antarë/e-Fillestar/e ][ Mysafir i/e regullt ][ Imamat-Hoxhallaret ][ Pena e artë ][ Antarët Vip ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur