islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Foto Duaja e dites së tret
Programe të ndryshme EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Programe të ndryshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Programe të ndryshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Programe të ndryshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Programe të ndryshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Programe të ndryshme EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Programe të ndryshme EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Programe të ndryshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Programe të ndryshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Programe të ndryshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Programe të ndryshme EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Programe të ndryshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Programe të ndryshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Programe të ndryshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Programe të ndryshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Programe të ndryshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Programe të ndryshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Programe të ndryshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
Programe të ndryshme EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24163 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 Temat 
04052011

Programe Ezani ne - •-Makkah , •-Madina , •-Al-Aqsa , •-Egypt ..
 
nga Bona - Komentet: 0 - Shikime: 2947
04042011

Selamu alejkum.Programi megaupload manager eshte nje program per shkarkimin e te gjithave formateve te video filmave etjj.Ky program perdoret keshtu e merrni linkun e filmit edhe e qitni aty edhe pastaj e prekni ne anen e majt e shtypeni play dhe fillon te mbushet bile bile ky e rrit rrjetin kur don me marr najsen.Per qdo mos funksionim ose ndonje gje kontaktoni em mua .Ju faleminderit.

Ja ku eshte linku :http://rapidshare.com/files/455886109/megamanager.exe
 
nga valmir bllaca - Komentet: 2 - Shikime: 3458
01022011

Programi per kycjen live ne Tv-ën tonë më shumë vlen për hoxhallarët që do të tregojn ders në Tv.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 1917
03012011

Emri i Fajllit: Nero 7 Premium Reloaded 7.5.7.0.zip
Përshkrimi: Nero 7 premium Program për të bë Cd-ja
Madhësia: 39.44 MB


SHKARKO KËTU
 
nga Admin - Komentet: 1 - Shikime: 2081
14112010

Programi shume i mire eshte e instalon dhe eleshon nalt webkamin tek programi dhe kur ta shofehs vetin ateher e shtyp butonine kuq record dhe e incizon  pastaj nalt tek programi e ke recording dhe eke mvideon ku e ka cu pasi ta ndlaish stop.Merni kete program dhe incizoni video ligjerata ilahije  fjalime vet dhe mudneni me na dergu neve ne email me i evndos ketu ose me i upladu vet ne servera.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2449
29102010

Programe të ndryshme T14
Program për me convertu gjitha formatet e videove në gjitha formatet shumë i lehtë për tu përdor.
 
nga Admin - Komentet: 4 - Shikime: 1919
28102010

Fotoja e Programit:


Programe të ndryshme Images17

Programi është shumë i lehtë për përdorim vetëm me i pa minutazhat mirë në video dhe me i ndreq në program dhe tek cdo njëra me vendos titratin per me shtu subtitle e ke tek edit dhe insert subtitle e ne fund kur ta mbaroni videon komplet e ke save as dhe e zgjedh ma mire ehste me ebe .subrip dhe pastaj me totalconverterin kur ekonverotn videon ja vendos subtitlin tek add subtitle.
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 3101
28102010

Program shumë i mirë për me e bë vindows ex orginal kush e ka xp për çdo her duhet ta shtypni Add Licence To Your Windowsnga dy her para shkarkimit të diçkaje apo para se me bë update dhe e njef si me qen orginal windwos xp.
 
nga Admin - Komentet: 5 - Shikime: 1985
24102010

Programe të ndryshme Db-ful10

Si punohet:


  1. 1.Në katrorin e parë vendos titullin.
  2. Në katrorin edytë e vendos autorin
  3. Nën butonin Reset e zgjehd ku do ta dërgoni incizimin
  4. Selekton mp3 dhe formatin sa e don 128 apo me pak.
  5. Ne te djtaht e selekton auto master dhe me nalt e zgjedh se nga mikrofoni apo kompjuteri incizon nese nga mikrofonis elkton mikrofon nese nga stereo mix selekton stereo mix dhe ne te majt...
 
nga Admin - Komentet: 0 - Shikime: 2844
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Administrator, Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire