islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Namazi EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Namazi EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Namazi EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Namazi EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Namazi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Namazi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Namazi EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Namazi EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Namazi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Namazi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Namazi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Namazi EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Namazi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Namazi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Namazi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Namazi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Namazi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Namazi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Namazi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Namazi EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re
 Temat  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin273
Namazi Islami12prej Mon 8 Apr 2019 - 19:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin395
Namazi Islami12prej Tue 2 Apr 2019 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2REJHANA-ENSAR114
avatarprej Wed 19 Jun 2013 - 16:06
nazan Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 9Admin648
avatarprej Sat 27 Apr 2013 - 11:59
laureta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin114
avatarprej Fri 28 Sep 2012 - 16:36
memedali.nijazi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin69
Namazi Islami12prej Tue 18 Sep 2012 - 10:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin41
Namazi Islami12prej Sat 16 Jun 2012 - 13:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi76
Namazi Islami11prej Mon 9 Apr 2012 - 14:53
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi83
Namazi Islami11prej Mon 9 Apr 2012 - 0:59
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin58
Namazi Islami12prej Mon 19 Mar 2012 - 23:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin47
Namazi Islami12prej Sun 18 Mar 2012 - 23:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin104
Namazi Islami11prej Sun 18 Mar 2012 - 16:02
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin89
Namazi Islami12prej Mon 12 Mar 2012 - 0:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Admin165
Namazi Islami12prej Mon 5 Mar 2012 - 18:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam
Per ta eshte zjarri i xhehnemit...
 
0Albana...77
Namazi 2285-18prej Mon 20 Feb 2012 - 20:34
Albana... Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin71
Namazi Islami12prej Sun 5 Feb 2012 - 19:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Jasemina78
Namazi 1178-99prej Thu 26 Jan 2012 - 11:43
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin83
Namazi Islami12prej Wed 21 Dec 2011 - 11:11
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault
Shumë njerëz bëjnë lëvizje të kota në Namaz?
 
0mergimzm94
avatarprej Mon 14 Nov 2011 - 18:58
mergimzm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0mergimzm62
avatarprej Mon 14 Nov 2011 - 18:51
mergimzm Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi67
Namazi Islami11prej Wed 9 Nov 2011 - 20:22
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi75
Namazi Islami11prej Wed 19 Oct 2011 - 0:21
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0hixhabi78
avatarprej Tue 11 Oct 2011 - 16:24
hixhabi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin88
Namazi Islami12prej Sat 8 Oct 2011 - 20:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 1Admin54
Namazi Allahm12prej Sun 2 Oct 2011 - 11:32
besiminezemer Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Shemsi68
Namazi Islami11prej Sun 28 Aug 2011 - 22:34
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja102
Namazi Allahm10prej Wed 10 Aug 2011 - 13:33
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin68
Namazi Islami12prej Tue 9 Aug 2011 - 12:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0muslimanja23
Namazi Allahm10prej Sat 9 Jul 2011 - 22:49
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Burim-Sherifi76
Namazi Islami10prej Tue 22 Mar 2011 - 23:38
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 2Zudi Fejzuli80
avatarprej Tue 8 Mar 2011 - 18:11
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Zudi Fejzuli72
avatarprej Fri 4 Feb 2011 - 18:53
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Admin74
Namazi Islami12prej Sun 30 Jan 2011 - 8:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 9Bona124
Namazi 227-23prej Thu 20 Jan 2011 - 0:53
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 4Burim-Sherifi81
Namazi Islami10prej Sun 9 Jan 2011 - 22:32
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re 2Bona77
Namazi 227-23prej Wed 8 Dec 2010 - 19:23
Bona Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 2Bujamin88
Namazi Divers_30prej Thu 25 Nov 2010 - 16:49
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi79
Namazi 56-31prej Fri 12 Nov 2010 - 19:10
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0REJHANA-ENSAR103
Namazi 1-11prej Wed 14 Jul 2010 - 18:25
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Burim-Sherifi126
Namazi Islami10prej Sun 13 Jun 2010 - 17:39
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault 0Mr.Uzeir-Ibrahimi242
Namazi 56-31prej Sun 30 May 2010 - 11:28
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
 Mbrapsht në krye 
Përdoruesit që po shfletojnë forumin: Asnjë
Moderatorët:Moderator/e, S.Moderator
Drejtat e ktij Forumit:Ju mund të krijoni tema të reja në këtë forum
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
-
Kërce tek:  
Mesazhe të reja Mesazhe të reja
Mesazhe të reja [ Popular ] Mesazhe të reja [ Popular ]
Mesazhe të reja [ Locked ] Mesazhe të reja [ Locked ]
Asnjë mesazh i ri Asnjë mesazh i ri
Asnjë mesazh i ri [ Popular ] Asnjë mesazh i ri [ Popular ]
Asnjë mesazh i ri [ Locked ] Asnjë mesazh i ri [ Locked ]
Shume i mire Shume i mire
Palidhje Palidhje
I mire I mire