islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pytësori - islami është dritë EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Pytësori - islami është dritë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pytësori - islami është dritë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pytësori - islami është dritë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pytësori - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pytësori - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pytësori - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pytësori - islami është dritë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pytësori - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pytësori - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pytësori - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pytësori - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pytësori - islami është dritë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Pytësori - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Pytësori - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

islami është dritë Help Center

Use of cookies
Use of cookies

Probleme me regjistrimin dhe identifikimin
Pse nuk identifikohem dot?
Përse është e nevojshme që të regjistrohem?
Pse c'indentifikohem automatikisht?
A është e mundur që emri im të mos shfaqet tek lista e përdoruesve në linjë?
Humba fjalëkalimin!
U regjistrova po nuk identifikohem dot!
U regjistrova kohë më parë po nuk identifikohem dot më!

Preferencat dhe vetitë e përdoruesve
Si mund ti ndryshoj vetitë e mia?
Ora nuk është e saktë!
E ndryshova brezin orar po ora është prapë gabim!
Gjuha ime nuk është në listë!
Si mund të vendos një imazh nën emrin tim?
Si mund ta ndryshoj gradën?
Kur klikoj butonin e postës elektronike të një përdoruesi më kërkohet të identifikohem!

Probleme me postimin
Si mund të shkruaj në forum?
Si mund ta redaktoj apo fshij një mesazh?
Si mund ti shtoj një firmë mesazheve të mia?
Si mund të bëj një sondazh?
Si fshihet apo redaktohet një sondazh?
Pse nuk hyj dot në disa forume?
Pse nuk votoj dot?

Formatimi dhe llojet e temave
C'është BBCode?
A mund të përdor HTML?
Cfarë janë figurinat?
A mund të postoj imazhe?
Cfarë janë Lajmërimet?
C'janë temat ngjitëse?
C'janë temat e kycura?

Nivelet dhe grupet e përdoruesve
C'janë Administratorët?
C'janë Moderatorët?
C'janë grupet e anëtarëve?
Si mund të anëtarësohem në një grup?
Si mund të bëhem moderator i një grupi?

Mesazhet Private
Nuk dërgoj dot mesazhe private!
Ngela duke marrë mesazhe private që nuk i dua!
Më ka ardhur një mesazh abuziv ose ofendues nga një përdorues i këtij forumi!

Cështje të phpBB 2
Kush e krijoi këtë program?
Pse nuk e ka X apo Y veti ky program?
Kë duhet të kontaktoj për probleme abuzimi apo legale në lidhje me këtë forum?

 

Use of cookies
Use of cookies
About Cookies

A cookie is a text file containing a limited amount of information, which is downloaded on the user computer when she/he is surfing on a website. It allows the forum to recognize the user during next visits to offer them optimal browsing experience.
A Cookie acts as a string of information that a website stores on a user's computer, and that the user's browser provides to the website each time the user submits a query to the website

Forumotion uses Cookies. The goal of a cookies is to identify the user as an user of the website. Cookies permit to personalize the advertising content available.
By browsing a Forumotion forum, you agree with the use of third-party services that may set up cookies on your browser. You have the option to object to the filing of advertising cookies on your computer. If you choose this option, you will continue to see ads but these are not targeted to your interests centers.
The Forumotion forums use some web analytics tools to allow administrators to better understand the behavior of their users. These tools may use cookies to collect anonymous information and generate reports on forum statistics without users be identified personally.

Cookies management

Storage of cookies allows the user to fully enjoy the services offered on Forumotion forums. However, it is up to the User to determine if she/he authorized their use. The User agrees to be warned that blocking all types of cookies affects the good use of Forumotion forums and services.

Settings of the browser

Most of browsers let you manage Cookies individually. The help menu, included on each browser, describes how to refuse cookies for all websites, except websites you trust. Further information about cookies manage are available on the each browser.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Probleme me regjistrimin dhe identifikimin
Pse nuk identifikohem dot?
A jeni regjistruar? Duhet të regjistroheni nqs doni të identifikoheni. A jeni përjashtuar nga forumi (një mesazh do shfaqet dhe do ju thotë që jeni përjashtuar)? Nqs po, kontaktoni webmasterin ose administratorin e forumit për sqarime të mëtejshme. Nqs jeni regjistruar dhe nuk jeni përjashtuar dhe prapë nuk identifikoheni dot, atëherë kontrolloni emrin e identifikimit dhe fjalëkalimin. Ky është problemi më i zakonshëm po nqs ju jeni i sigurtë që emri dhe fjalëkalimi janë korrektë kontaktoni administratorin e forumit.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Përse është e nevojshme që të regjistrohem?
Kjo varet nga konfigurimi i forumit. Megjithatë, regjistrimi ju jep mundësi që nuk u jepen vizitorëve të paregjistruar. Regjistrimi ju mundëson caktimin e ikonave personale, përdorimin e mesazheve private, dërgimin e mesazheve me postë elektronike anëtarëve të tjerë, anëtarësimin në grupe përdoruesish, etj. Regjistrimi bëhet brenda disa minutash kështu që ju këshillojmë ta bëni këtë.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Pse c'indentifikohem automatikisht?
Nqs nuk zgjidhni kutinë Më identifiko automatikisht kur identifikoheni, programi i forumit do ju mbajë mend vetëm për një kohë të caktuar. Kjo ndalon përdorimin e llogarisë tuaj nga dikush tjetër që përdor kompjuerin tuaj. Nqs doni të identifikoheni automatikisht, zgjidhni kutinë e përmendur më lartë; Ky veprim nuk rekomandohet nëse përdorni një kompjuter që nuk është juaji.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
A është e mundur që emri im të mos shfaqet tek lista e përdoruesve në linjë?
Po, tek profili juaj bëje mundësinë Fshih qënien në linjë aktive. Pasi bën këtë vetëm administratorët dhe ti mund të shikojne emrin tënd. Ti do numërohesh si përdorues i fshehur.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Humba fjalëkalimin!
Mos u frikësoni. Megjithëse fjalëkalimi i vjetër nuk mund të shikohet, ai mund të rishkruhet. Për të bërë këtë shko tek faqja e identifikimit dhe kliko Harrova fjalëkalimin, ndiq udhëzimet dhe brënda disa minutash do keni një fjalëkalim të ri.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
U regjistrova po nuk identifikohem dot!
Në fillim kontrollo nëse po specifikon emrin dhe fjalëkalimin e duhur. Nqs ata janë korrekt, dy gjëra mund të ndodhin: Nqs COPPA është aktivizuar dhe ju zgjodhët Jam nën 13 vjec kur u regjistruat, ndiq udhëzimet që tu dërguan. Nqs COPPA nuk është aktivizuar, a ka nevojë për aktivizim llogaria juaj? Disa forume kërkojnë aktivizim të llogarisë nga ju ose administratori para se të identifikoheni. Kjo gjë duhet tu thuhej në momentin që u regjistruat. Nqs morët një mesazh me postë elektronike, ndiqni udhëzimet, nqs jo verifikoni adresën tuaj të postës elektronike. Një prej arsyeve që aktivizimi kërkohet është parandalimi i regjistrimit me adresa që nuk ekzistojnë. Nqs jeni i sigurtë që adresa juaj e postës elektronike është korrekte, kontaktoni administratorin e forumit.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
U regjistrova kohë më parë po nuk identifikohem dot më!
Arsyet më të zakonshme janë specifikimi i gabuar i emrit të identifikimit ose fjalëkalimit (shikoni postën elektronike me adresën e së cilës u u regjistruat për këto) ose administratori ka fshirë llogarinë tuaj për të zvogëluar regjistrin e forumit. Provoni të regjistroheni prapë dhe të merrni pjesë në diskutime.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Preferencat dhe vetitë e përdoruesve
Si mund ti ndryshoj vetitë e mia?
Të gjitha vetitë tuaja (nqs jeni regjistruar) ruhen ne regjistër. Klikoni Profili pë të modifikuar të gjitha vetitë e profilit tuaj (zakonisht shfaqet në fillim të faqes
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Ora nuk është e saktë!
Ora është përgjithësisht e saktë, megjithatë ju mund të jeni duke parë orën e një brezi tjetë orar. Në këtë rast duhet të ndryshoni brezin orar ku jeni tek profili juaj, psh. Londër, Paris, New York, Sidnei, etj. Vini re se brezi orar ashtu si shumë veti të tjera mund të ndryshoshet vetëm nqs jeni i regjistruar
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
E ndryshova brezin orar po ora është prapë gabim!
If you are sure you have set the timezone correctly and the time is still different the most likely answer is daylight savings time (or summer time as it is known in the UK and other places). The board is not designed to handle the changeovers between standard and daylight time so during summer months the time may be an hour different from the real local time.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Gjuha ime nuk është në listë!
Kjo ndodh se ose administratori nuk e ka instaluar ose paketa për gjuhën që doni nuk ekziston. Provoni ti kërkoni administratorit ta instalojë gjuhën që doni; nqs nuk ekziston mos merrni leje dhe krijoni vetë një përkthim të ri. Më shumë informacion ka tek faqja e phpBB Group (shiko lidhjen në fund të faqes)
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund të vendos një imazh nën emrin tim?
Zakonisht ka dy imazhe nën emrin tuaj. I pari është imazhi që tregon gradën tuaj dhe zakonisht përbëhet nga disa yje që tregojnë se sa mesazhe keni shkruar në forum. Nën këtë mund të jetë një imazh më i madh që njihet si ikona personale. Aktivizimi dhe mënyra e përdorjes së ikonave personale është në dorë të administratorit të forumit. Nqs nuk keni mundësi ti përdorni ikonat personale, pyesni administratorin për arsyet.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund ta ndryshoj gradën?
In general you cannot directly change the wording of any rank (ranks appear below your username in topics and on your profile depending on the style used). Most boards use ranks to indicate the number of posts you have made and to identify certain users, e.g. moderators and administrators may have a special rank. Please do not abuse the board by posting unnecessarily just to increase your rank, you will probably find the moderator or administrator will simply lower your post count.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Kur klikoj butonin e postës elektronike të një përdoruesi më kërkohet të identifikohem!
Na vjen keq, po vetëm përdoruesët e regjistruar mund të dërgojnë mesazhe nëpërmjet formularit të forumit (nqs administratori e ka aktivizuar këtë funksion). Kjo bëhet për të penguar abuzimin e sistemit të postës elektronike nga përdoruesit anonimë.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Probleme me postimin
Si mund të shkruaj në forum?
Shumë e thjeshtë. Kliko në butonin e duhur tek paneli i forumit ose temës. Mund tu kërkohet të regjistroheni përpara se të shkruani dicka; veprimet që ju lejohen tregohen nën panelin e forumit ose temës. (psh. Ju mund të krijoni tema të reja në këtë forum. Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi etj.)
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund ta redaktoj apo fshij një mesazh?
Nqs nuk jeni moderator ju mund të fshini apo redaktoni vetëm shkrimet tuaja (shpeshherë vetëm brenda një kohe të caktuar mbas postimit) duke klikuar butonin redakto për mesazhin e duhur. If someone has already replied to the post you will find a small piece of text output below the post when you return to the topic, this lists the number of times you edited it. This will only appear if no one has replied, it also will not appear if moderators or administrators edit the post (they should leave a message saying what they altered and why). Please note that normal users cannot delete a post once someone has replied.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund ti shtoj një firmë mesazheve të mia?
Në fillim krijo një firmë nëpërmjet profilit tuaj. Pasi ta keni krijuar, zgjidhni kutinë Bashkangjit firmën në formularin e postimit. Gjithashtu, ju mund ti shtoni firmën cdo mesazhi automatikisht duke zgjedhur kutinë e duhur tek profili juaj (megjithatë ju akoma keni mundësinë për të mos ta shtuar firmën në mesazhe individuale, c'zgjidh kutinë tek formulari i postimit).
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund të bëj një sondazh?
Kur hapni një temë të re (ose kur redaktoni mesazhin e parë të temës, nqs keni lejen e duhur) do shikoni formularin Hap Sondazh nën formularin kryesor (nqs nuk e shikoni formularin e sondazhit ju nuk keni lejen e duhur për të hapur një sondazh). Shkruani pyetjen e sondazhit dhe të paktën dy zgjedhje. Për të shtuar një zgjedhje shkruaj emrin dhe kliko Shto zgjedhje. Gjithashtu keni mundësi të specifikoni se për sa ditë është i hapur sondazhi, 0 është sondazh infinit . Nr. i zgjedhjeve për një sondazh është i kufizuar nga administratori.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si fshihet apo redaktohet një sondazh?
Ashtu si mesazhet, sondazhet mund të redaktohen vetëm nga autori, moderatorët ose administratori. Për të redaktuar sondazhin kliko tek mesazhi i parë i temës (vetëm mesazhi i parë në një temë mund të ketë një sondazh). Nqs askush nuk ka votuar atëherë autori mund ta fshijë ose redaktojë sondazhin, megjithatë nëse dikush ka votuar vetëm moderatorët ose administratori mund ta redaktojë ose fshijë. Kjo bëhet për të siguruar vërtetësinë e një sondazhi.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Pse nuk hyj dot në disa forume?
Disa forume mund të jenë private dhe vetëm anëtarë me leje speciale mund të hyjnë atje. Kjo leje jepet vetem nga administratori ose moderatorët, pyesni ata nëse mund të hyni.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Pse nuk votoj dot?
Vetëm përdoruesit e regjistruar mund të votojnë. Nqs jeni regjistruar dhe prapë nuk mund të votoni atëherë nuk keni lejen e duhur për ta bërë atë gjë.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Formatimi dhe llojet e temave
C'është BBCode?
BBCode është një implementim special i HTML. Përdorimi i BBCode tek forumi juaj varet nga konfigurimi që ka bërë administratori. Për më tepër BBCode mund të aktivizohet ose c'aktivizohet në mesazhet individuale. BBCode është shumë i ngjashëm me HTML, tags janë mbyllur brenda kllapave katrore [ and ] në vend të < and > dhe ofron kontroll më të madh në formatimin e teksteve. Në varësi të shabllonit në përdorim, shtimi i BBCode në mesazhet tuaja është shumë i lehtë nëpërmjet kodeve të klikueshme mbi përmbajtjen e mesazhit në formularin e postimit. Megjithatë udhezuesi i BBCode mund t'ju hyjë në punë.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
A mund të përdor HTML?
Përdorimi i HTML është i mundur kur administratori e ka aktivizuar, ai ka kontroll të plotë. Nqs HTML lejohet ju mund të realizoni se vetëm disa nga kodet punojnë. Kjo është bërë për arsye sigurie në mënyrë që të ndalohet abuzimi i forumit nga përdorimi i kodeve HTML të cilat shkatërrojnë formatimin ose krijojnë probleme të tjera. Nqs HTML është aktivizuar ju mund ta ç'aktivizoni në mënyrë individuale tek formulari i postimit.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Cfarë janë figurinat?
Figurinat janë imazhe të vogla që mund të përdoren për të shprehur emocione apo ndjenja në mënyrë grafike duke shkruar një kod të thjeshtë psh. :) nënkupton i gëzuar dhe :( nënkupton i mërzitur. Lista e plotë e figurinave shihet tek formulari i postimit. Mundohuni të mos i mbi-përdorni figurinat ama, ato mund ta bëjnë një mesazh të palexueshëm dhe moderatorët mund ta redaktojnë ose fshijnë mesazhin fare.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
A mund të postoj imazhe?
Imazhen mund të tregohen në mesazhin tuaj. Megjithatë, nuk ka asnjë mënyrë për ti ngarkuar imazhet në regjistrin e këtij forumi. Prandaj ju duhet të krijoni një lidhje me një imazh në internet. Psh. https://www.diku.net/foto-ime.gif. Nuk mund të lidhni një imazh në kompjuterin tuaj ose imazhe që ruhen me fjalëkalim si psh. imazhe në inbox të hotmail apo yahoo etj. Për të krijuar lidhjen e imazhit me mesazhin tuaj përdor kodin BBCode [img] ose HTML. (Nqs lejohet)
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Cfarë janë Lajmërimet?
Lajmërimet shpesh përmbajnë informacion të rëndësishëm që duhet lexuar sa më parë. Lajmërimet qëndrojnë në krye të forumit ku janë postuar. Postimi i Lajmërimeve bëhet nga persona me leje të posaçme.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
C'janë temat ngjitëse?
Temat ngjitëse duken nën lajmërimet dhe vetëm në faqen e parë. Ato janë të rëndësishme kështu që duhen lexuar po patët mundësi. Ashtu si lajmërimet leja për të postuar tema ngjitëse jepet nga administratori.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
C'janë temat e kycura?
Temat mund të kycen nga moderatorët ose administratori. Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të kycura dhe sondazhet mbyllen automatikisht. Temat mund të mbyllen për shumë arsye.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Nivelet dhe grupet e përdoruesve
C'janë Administratorët?
Administratorët janë persona me nivelin më të lartë të kontrollit mbi gjithë forumin. Ata mund të vendosin mbi gjithcka që ka lidhje me forumin si psh. vendosjen e autorizimeve, përjashtimin e anëtarëve, kush bëhet moderator etj. Ata gjithashtu kanë të gjitha vetitë e një moderatori.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
C'janë Moderatorët?
Moderatorët janë anëtarë (ose grupe anëtarësh) të cilët janë zgjedhur për tu marrë me problemet e përditshme të forumit. Ata kanë mundësi të redaktojnë dhe fshijnë mesazhet si edhe mundësi të kycin, shkycin, zhvendosin, fshijnë dhe ndajnë temat e forumit që moderojnë. Përgjithësisht moderatorët kanë për detyrë të mbajnë mesazhet në temë dhe të fshijnë mesazhet fyese dhe abuzive
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
C'janë grupet e anëtarëve?
Grupet e anëtarëve janë një mënyrë për grupimin e anëtarëve për qëllime administrative. Cdo anëtar mund ti përkasë disa grupeve dhe cdo grupi mund ti jepen autorizme të ndryshme. Kjo e bën të lehtë bërjen e disa anëtarëve moderatorë në një forum apo dhënien e lejes për tu futur në një forum privat etj.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund të anëtarësohem në një grup?
Për tu bërë anëtar i një grupi kliko atje ku thotë Grupet e Anëtarëve dhe do shihni të gjitha grupet. Megjithatë jo të gjitha grupet janë të hapura për cdo përdorues, disa janë të mbyllur dhe disa janë të fshehtë. Nqs grupi është i hapur atëherë kliko butonin e duhur për tu bërë anëtar. Moderatori i grupit duhet ta aprovojë kërkesën tuaj, ata mund tu bëjnë pyetje të ndryshme.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Si mund të bëhem moderator i një grupi?
Grupet e anëtarëve krijohen fillimisht nga administratori dhe pastaj ai zgjedh moderatorin. Nqs doni të bëheni moderator i një grupi, kontaktoni administratorin, provo ti dërgosh një mesazh privat.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Mesazhet Private
Nuk dërgoj dot mesazhe private!
Ju ose nuk jeni regjistruar ose identifikuar, ose administratori ka ç'aktivizuar sistemin e mesazheve private për tërë forumin. Gjithashtu administratori mund tua ketë ndaluar të dërgoni mesazhe private. Në rastin e fundit kontaktoni administratorin.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Ngela duke marrë mesazhe private që nuk i dua!
Së shpejti do i shtojmë një listë injorimesh sistemit të mesazheve private, tashti për tashti provoni ti lajmëroni këta persona. Nqs ata vazhdojnë tu ngacmojnë lajmëroni administratorin i cili mund tua ndalojë mesazhet private atyre përgjithmonë.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Më ka ardhur një mesazh abuziv ose ofendues nga një përdorues i këtij forumi!
Na vjen shumë keq për këtë. Sistemi i postës elektronike që përdor ky forum përfshin disa mënyra për gjetjen e personave që dërgojnë mesazhe të tilla. Ju duhet ti dërgoni administratori një kopje të plotë të mesazhit që morët; it is very important this include the headers (these list details of the user that sent the email). Administratori mund të veprojë pastaj.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Cështje të phpBB 2
Kush e krijoi këtë program?
Ky program (në formën origjinale) u prodhua, lëshua dhe është pronë e phpBB Group. I disponueshëm sipas kushteve të GNU General Public Licence (Liçenca Publike e Përgjithshme) dhe mund të kopjohet lirisht, kliko tek lidhja e mësipërme për detaje
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Pse nuk e ka X apo Y veti ky program?
Ky program u shkrua dhe liçencua nëpërmjet phpBB Group. Nqs mendoni se një veti e re duhet shtuar atëherë vizitoni faqen phpbb.com. Ju lutem mos postoni kërkesa për veti tek forumi i phpbb.com, phpbb Group përdor sourceforge.net për menaxhimin e procesit të programimit të phpBB. Ju lutem shikoni nëpër forum për të parë se c'pozicion merr grupi ynë për vetitë e reja dhe ndiqni procedurat e specifikuara.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty
Kë duhet të kontaktoj për probleme abuzimi apo legale në lidhje me këtë forum?
Ju duhet të kontaktoni administratorin e këtij forumi. Nqs nuk mundeni, duhet të kontaktoni ndonjë nga moderatorët. Nqs nuk merrni përgjigje atëherë kontaktoni pronarin e domain-it (bëni një kërkim whois) ose nqs ky forum përdor një shërbim falas (psh. yahoo, free.fr, f2s.com, etc.), departamentin e ankesave të atij shërbimi. Ju lutem kini parasysh që phpBB Group nuk ka absolutisht asnjë kontroll mbi këtë forum dhe nuk mund të mbahet përgjegjës se si, ku ose nga kush përdoret ky forum. Eshtë komplet i kotë kontaktimi i phpBB Group në lidhje me cdo lloj çështjeje legale (cease and desist, liable, defamatory comment, etc.) që nuk lidhet direkt me phpbb.com ose me programin e phpBB vetë. Nqs i dërgoni ndonjë mesazh phpBB Group mbi cdo lloj përdorimi të këtij nga programi nga një subjekt i tretë atëherë duhet të prisni një përgjigje të shkurtër ose mos prisni fare.
Mbrapsht në krye
Pytësori - islami është dritë Empty

Kërce tek: