islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
kadrit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
kadrit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
kadrit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
kadrit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
kadrit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
kadrit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
kadrit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
kadrit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
kadrit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
kadrit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
kadrit - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
kadrit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
kadrit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
kadrit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
kadrit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
kadrit - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
kadrit - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
kadrit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
kadrit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
kadrit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
kadrit - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
kadrit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
kadrit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
kadrit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
kadrit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
kadrit - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
kadrit - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
kadrit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 27 matches for kadrit

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI


Duat e Ramazanit1Admin1048Tue 14 Jul 2015 - 4:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto hadith] Hadith i natës së Kadrit


Hadithet e Ramazanit0Admin1192Mon 13 Jul 2015 - 2:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto Dua] Duaja e natës së kadrit


Duat e Ramazanit0Admin718Mon 13 Jul 2015 - 2:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin729Sun 12 Jul 2015 - 20:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Në Natën e Kadrit shumica e harrojnë këtë ibadet


Temat e Rmazanit0Admin718Sun 12 Jul 2015 - 20:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Nata e Kadrit, një natë jetësore!


Temat e Rmazanit0Admin574Sun 12 Jul 2015 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Forumi është kycur. Postimi dhe modifikimi i mesazheve nuk lejohetdefault

 Shume i mire[ Sondazh ] [Sondazhi u mbyll] Cilen dite eshte nata e kadrit?


Sondazhe Islame1Admin913Sun 27 Jul 2014 - 4:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Nata më e begatë – Nata e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin775Wed 23 Jul 2014 - 18:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  nata e kadrit


Pyete Hoxhen1selamun alejkum795Fri 18 Jul 2014 - 18:19
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime nata madhështore e Kadrit


Urimet e Ramazanit0Admin949Sat 3 Aug 2013 - 19:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në natën e e Lejletul-Kadrit çdo gjë dallohet dhe vendoset në vendin e vet


Temat e Rmazanit0Admin851Sat 3 Aug 2013 - 19:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit, Rilindje e Muslimanit - es


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin1401Sat 3 Aug 2013 - 19:32
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin908Sat 3 Aug 2013 - 19:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ramazani dhe Nata e Kadrit


Tema Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi813Fri 2 Aug 2013 - 14:48
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata E Madhe E Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin888Mon 13 Aug 2012 - 21:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vlera e nates se Kadrit nen hijen e Kuranit dhe Haditehve


Tema Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi1136Mon 13 Aug 2012 - 0:54
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ibadeti që bëhet në natë e Kadrit..


Dua të ndryshme Islame0Mr.Uzeir-Ibrahimi3449Fri 26 Aug 2011 - 18:07
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami-Nata e Kadrit dhe vlera e saj


Video Ligjerata nga youtue4Admin2170Thu 25 Aug 2011 - 23:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jakup Asipi (rahimehullah) - Nata e Kadrit


Video Ligjerata nga youtue0Admin1203Thu 25 Aug 2011 - 19:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit


Ramazani0Admin1260Thu 25 Aug 2011 - 19:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit.


Ramazani0muslimanja3650Mon 8 Aug 2011 - 22:49
muslimanja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nata e Kadrit, garancë e paqes së përhershme dhe stabilitetit


Ramazani2Admin1045Mon 6 Sep 2010 - 20:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Paralajmet per ndodhjen e Natës së Kadrit, si dhe vlera dhe rëndsija e saj


Ramazani0Vizitor1971Sat 28 Aug 2010 - 18:01
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Që nga sot ... planifiko për Natën e Kadrit.


Ramazani0REJHANA-ENSAR1935Sun 15 Aug 2010 - 9:57
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bereqetet e Natës së Kadrit


Ramazani0REJHANA-ENSAR1166Sat 14 Aug 2010 - 14:00
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  4 rekate namaz per naten e kadrit


Ramazani0REJHANA-ENSAR9999Fri 13 Aug 2010 - 16:53
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si ta kërkojmë natën e Kadrit?


Ramazani0REJHANA-ENSAR1253Fri 13 Aug 2010 - 16:52
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: