islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
kurban - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
kurban - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
kurban - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
kurban - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
kurban - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
kurban - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
kurban - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
kurban - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
kurban - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
kurban - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
kurban - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
kurban - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
kurban - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
kurban - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
kurban - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
kurban - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
kurban - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
kurban - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
kurban - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
kurban - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
kurban - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
kurban - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
kurban - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
kurban - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
kurban - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
kurban - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
kurban - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
kurban - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 42 matches for kurban

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Fetfa nga fik'hu] Çfarë duhet të bëjë dikush që, megjithëse i ka mundësitë, nuk ther kurban?


Fetfa nga Fikhu0Admin345Fri 26 Sep 2014 - 23:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zudi Fejzuli///Tema e mbajtur ne diten e Kurban Bajramit!


Audio Ligjerata0Zudi Fejzuli1031Fri 29 Nov 2013 - 21:20
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  [Aktuale] Poloni: aktivistët për të drejtat e kafshëve kundër Kurban Bajramit


Aktualitete0Admin438Mon 21 Oct 2013 - 14:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Kthime ne Islam] Subhanallah nje italian kthehet ne islam dje diten e Kurban Bajramit


Kthime në Islam0Admin86Wed 16 Oct 2013 - 17:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Myslimanet ne mbare boten festojne Kurban Bajramin


Lajmet Ditore0Admin401Tue 15 Oct 2013 - 18:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pese familje skamnore,Kurban Bajramin e priten ne banesa te reja..


Lajmet Ditore1rezarta952Tue 15 Oct 2013 - 18:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urime Kurban Bajrami nga stafi i Forumit


Diskutime të shpejta0Admin4318Mon 14 Oct 2013 - 21:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  A mund të therim Kurban për të vdekurit?


Kurbani1Admin2390Sun 13 Oct 2013 - 0:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Për Allahun Kurban dhe për tryeza mish


Kurbani2Vizitor760Sun 13 Oct 2013 - 0:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami..flijimi i Ibrahimit a.s birin e vet..Zekerija Bajrami(VIDEO LIGJERATE)...


Video ligjerata0rezarta1084Sat 12 Oct 2013 - 23:03
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riaktuale

  [Aktuale] Dita e Arafatit të hënën, ndërsa Dita e Kurban Bajramit të martën


Aktualitete0Admin757Tue 8 Oct 2013 - 22:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Serbi djeg Kuranin për festën e Kurban Bajramit


Aktualitete0Admin558Thu 1 Nov 2012 - 0:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  AKEA me aktivitet të larmishëm në festen e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore0Admin596Thu 1 Nov 2012 - 0:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zviceranët priten me bakllava për Kurban Bajram


Aktualitete0Admin778Mon 29 Oct 2012 - 0:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  URime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta0vildane938Fri 26 Oct 2012 - 11:43
vildane Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami - Ilahi nga Nusret Kurtishi (Video)


Video Ilahije0Admin294Fri 26 Oct 2012 - 0:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Urimi i Myftiut me rastin e festës së Kurban-Bajramit 2012


Aktualitete0Admin494Fri 26 Oct 2012 - 0:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Nga stafi i forumit Urime Kurban Bajrami


Diskutime të shpejta3Zudi Fejzuli1911Fri 26 Oct 2012 - 0:00
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Njoftim per opinion -Bashkesia Islame e Kosoves,cakton 26 tetorin (e premte) si dite e Kurban Bajramit!


Lajme dhe lajmërime.0Shemsi1309Mon 22 Oct 2012 - 12:38
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bosna është përcaktuar për datën e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore0Admin705Sat 20 Oct 2012 - 0:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Bënë kurban një dem në fushë të stadiumit


00Admin161Sat 4 Feb 2012 - 9:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kremtimi i festës së Kurban Bajramit ndërmjet urimeve të Obamas dhe injorimit të Jahjagës


Lajmet Ditore0Shemsi801Mon 14 Nov 2011 - 23:14
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban Bajrami, një ditë pranë Zotit


00Shemsi563Mon 7 Nov 2011 - 13:49
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh paqeje dhe dashurie për festën e Kurban Bajramit


00Shemsi518Sun 6 Nov 2011 - 12:05
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gezuar Festen e Kurban Bajramit nga Forumi Islami eshte drit.


Video Projekte3Zudi Fejzuli137Fri 4 Nov 2011 - 23:16
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dita e parë e Kurban-Bajramit, të dielën më 6 nëntor


Lajmet Ditore2Shemsi1755Fri 4 Nov 2011 - 22:55
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HISTORIKU DHE RËNDËSIA E FESTËS SË KURBAN BAJRAMIT


Tema0AFET BEADINI4503Tue 1 Nov 2011 - 12:24
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Në Francë, Kurban Bajrami, kremtohet me pjesëmarrjen e muslimanëve të rinj


Lajmet Ditore0Admin980Tue 1 Nov 2011 - 10:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HUDBE PER KURBAN BAJRAMIN


Hudbe Islame0AFET BEADINI2677Mon 31 Oct 2011 - 8:01
AFET BEADINI Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije

  video ilahije nga Abdullah Shaqiri - Kurban Bajram 2010 ILAHI - Kuje ti o Musliman


Video Ilahije0Vizitor226Sun 21 Nov 2010 - 20:49
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Programi festiv me rastin e festes se Kurban Bajramit me ne fund e gatshme per me pa


Video Projekte7Admin129Fri 19 Nov 2010 - 10:08
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Tensione në Athinë, ndërpritet falja e Kurban Bajramit


Lajmet Ditore1Admin1465Thu 18 Nov 2010 - 0:37
selami Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Disa foto shkrime enkas për Festën e Kurban Bjaramit dhe Haxhit punuar nga Forumi


Projekte dhe punime nga Forumi0Admin3555Wed 17 Nov 2010 - 22:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Program festiv me rastin e Festës së Kurban Bjaramit organizon stafi i forumit.


Lajme dhe Lajmërime10Admin1579Wed 17 Nov 2010 - 22:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Obama u ka uruar myslimanëve Kurban Bajramin


Lajmet Ditore0Admin1368Wed 17 Nov 2010 - 10:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Besimtarët myslimanë sot shënojnë festën e 'Kurban Bajramit'


Lajmet Ditore0Admin1216Tue 16 Nov 2010 - 20:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  Urime festën e Kurban Bajramit


Tema1Zudi Fejzuli1589Tue 16 Nov 2010 - 9:44
Vizitor Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riAudio ilahije

  >>Kurban Bajrami<<


Tema0Mr.Uzeir-Ibrahimi1870Sat 13 Nov 2010 - 21:09
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kafshët që vlejn për Kurban.


Kurbani1Mr.Uzeir-Ibrahimi925Sat 13 Nov 2010 - 7:47
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimani edhe per kete feste deshmone perulshmerin ndaj Allahut duke there kurban...


Tema3Zudi Fejzuli1404Fri 12 Nov 2010 - 18:04
Zudi Fejzuli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kurban don të thot Nënshtrim!


Tema0Mr.Uzeir-Ibrahimi1520Mon 8 Nov 2010 - 8:39
Mr.Uzeir-Ibrahimi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Arafati dhe Kurban Bajrami dy dytë madhështore


Tema0Admin2495Thu 26 Nov 2009 - 9:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: