islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
lufta - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
lufta - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
lufta - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
lufta - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
lufta - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
lufta - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
lufta - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
lufta - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
lufta - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
lufta - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
lufta - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
lufta - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
lufta - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
lufta - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
lufta - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
lufta - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
lufta - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
lufta - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
lufta - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
lufta - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
lufta - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
lufta - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
lufta - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
lufta - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
lufta - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
lufta - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
lufta - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
lufta - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 27 matches for lufta

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Video Ligjerat e Ramazanit] Lufta e Bedrit (Tregime nga Jeta e Pejgamberit alejhi selam )


Ligjeratat e Ramazanit0Admin1088Fri 3 Jul 2015 - 19:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Biden në Turqi, në fokus lufta kundër ISIS-it


Lajmet Ditore0Admin403Sat 22 Nov 2014 - 21:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  [Lajmet Ditore] Lufta civile në Siri, 1987 persona të vrarë gjatë muajit tetor


Lajmet Ditore0Admin365Sat 1 Nov 2014 - 17:35
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Armagedoni - Lufta e Thertores


Media Islame0aksaja1714Mon 4 Nov 2013 - 10:32
aksaja Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Imazhi me i rende deri me tani nga lufta ne Siri..[FOTO]..Allahu i shkarroft zullumqaret


Lajmet Ditore0rezarta957Sun 20 Oct 2013 - 16:51
rezarta Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta e bedrit.


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin764Wed 24 Jul 2013 - 19:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ᴴᴰ Lufta e Bedrit - Recitim i bukur nga Kur'ani Famëlartë ᴴᴰ


Spote dhe video projekte0Admin736Wed 24 Jul 2013 - 19:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta e Bedrit shqip Video


Video Ligjerata të Ramazanit0Admin713Wed 24 Jul 2013 - 19:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  LUFTA E KATËRT ARABO - "IZRAELITE"


Analiza0Admin949Sat 29 Dec 2012 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta me grushta dhe përleshje në mes të deputetëve në Ukrainë


Lajmet Ditore0Admin428Fri 14 Dec 2012 - 8:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gaza: Lufta mbaroi por vështirësitë mbesin


Lajmet Ditore0Admin466Tue 11 Dec 2012 - 10:32
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta me vetveten dhe qortimi i epshit


Tema Islame0Ummu Essma552Mon 15 Oct 2012 - 16:44
Ummu Essma Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta e shenjtë


Artikuj0Admin951Wed 20 Jun 2012 - 12:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Komandanti ushtarak i Ansar al-Din Lufta jonë nuk është për pavarësi, ajo është për Islamin


Speciale0Admine-Meli492Mon 23 Apr 2012 - 9:59
Admine-Meli Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta kundër pornografisë:Indonezia ndalon fundat e shkurta.


Aktualitete0Admin603Mon 2 Apr 2012 - 0:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mediat dhe lufta kundër terrorizmit të fantazuar islam në Kosovë


Lajmet Ditore0Shemsi1013Thu 19 Jan 2012 - 19:34
Shemsi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riE re

  Ndodhitë e fundit -1- Pjesa e parë: - Lufta e Armagedonit - Shejh: Muhamed Hassan


Video ligjerata0aksa1693Tue 15 Nov 2011 - 10:55
aksa Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Maqedoni Lufta politike për Torbeshët apo maqedonasit mysliman


Lajmet Ditore0Admin1148Tue 27 Sep 2011 - 9:35
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dr.Zekerija Bajrami "Lufta e Bedrit" Punuar nga Forumi


Video ligjerata2Admin2023Tue 16 Aug 2011 - 14:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta e Bedrit fitore madhështore e muslimanëve


Tema1Admin2956Tue 16 Aug 2011 - 11:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ashpërsohet lufta në Libi


Lajmet Ditore0Jasemina1428Sun 17 Apr 2011 - 14:19
Jasemina Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ilahi me titra ne shqip Lufta shpertheu si era e forte


Video Ilahije0REJHANA-ENSAR251Tue 5 Apr 2011 - 17:34
REJHANA-ENSAR Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta per Egzistence ne Xhunglen e Urbanizuar-Lexo kete material eshte shume interesanr !!!


Tema0Burim-Sherifi1817Wed 29 Sep 2010 - 6:31
Burim-Sherifi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  JAKUB HASIPI-LUFTA E BEDRIT (VIDEO LIGJERAT)


Video ligjerata1Admin1396Thu 26 Aug 2010 - 22:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lufta Per Xhenet


Video Ligjerata nga youtue2Gast1456Mon 2 Aug 2010 - 22:51
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mescidi Haram 3D dhe vendi ku eshte zhvillu lufta e Bedrit


Programe Islame0Gast207Sat 24 Jul 2010 - 17:42
Gast Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ushtarët që po kthehen nga lufta e Irakut po kthehen me sëmundje të mushkërive të shkaktuara prej zjarrit të minierës së sulfurit


Lajme dhe Lajmërime0aksa1119Tue 4 May 2010 - 18:08
aksa Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1
Kërce tek: