islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
ramazanit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
ramazanit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
ramazanit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
ramazanit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
ramazanit - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
ramazanit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
ramazanit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
ramazanit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
ramazanit - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
ramazanit - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
ramazanit - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
ramazanit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
ramazanit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
ramazanit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
ramazanit - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
ramazanit - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
ramazanit - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
ramazanit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
ramazanit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
ramazanit - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
ramazanit - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
ramazanit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
ramazanit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
ramazanit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
ramazanit - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
ramazanit - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
ramazanit - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
ramazanit - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 180 matches for ramazanit

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit


Urimet e Ramazanit2Admin3812Sun 5 May 2019 - 15:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"


Temat e Rmazanit2Admin948Sun 5 May 2019 - 12:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vaktia e Ramazanit per Gjermani Frankenthal,Ludwigchawen,Manheim e rethin


Vaktit e ramazanit Imsaki0Admin1184Fri 26 May 2017 - 20:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  (Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit


Temat e Rmazanit0Admin887Sun 5 Jun 2016 - 20:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Mesazhi i Ramazanit] Urime muaji i bekuar i Ramazanit nga stafi i Forumit


Urimet e Ramazanit1Admin1954Sun 5 Jun 2016 - 19:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin729Sun 12 Jul 2015 - 20:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Në Natën e Kadrit shumica e harrojnë këtë ibadet


Temat e Rmazanit0Admin718Sun 12 Jul 2015 - 20:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Nata e Kadrit, një natë jetësore!


Temat e Rmazanit0Admin574Sun 12 Jul 2015 - 20:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  [Hudbe e Xhumas] Dersi i Xhumas së katërt e Ramazanit mbajtur në Xhamine shqiptarve Bibbien Itali Ligejrues: Ilaz Salihi Tema: Dhjet Ditët e fundit të Ramazanit dhe Sunneti i harruar e në zhdukje e sipër "Itikafi"


Hudbe Islame0Admin616Sat 11 Jul 2015 - 5:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin637Fri 10 Jul 2015 - 5:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Koha më e bekuar e vitit – dhjetë ditët e fundit të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin565Fri 10 Jul 2015 - 1:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Studim mbi Ramazanin] Si do të lëviz koha e Ramazanit deri në vitin 2020?


Studime0Admin734Fri 3 Jul 2015 - 19:46
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Video Ligjerat e Ramazanit] Lufta e Bedrit (Tregime nga Jeta e Pejgamberit alejhi selam )


Ligjeratat e Ramazanit0Admin1088Fri 3 Jul 2015 - 19:37
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Netët e Ramazanit: TREGU I BESIMTARËVE


Temat e Rmazanit0Admin541Thu 2 Jul 2015 - 1:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e ramazanit] DURIMI SI RRUGË DREJT SHPËRBLIMIT TË MADH


Temat e Rmazanit0Admin487Thu 2 Jul 2015 - 0:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] A AGJËRON NEFSI?


Temat e Rmazanit0Admin529Tue 30 Jun 2015 - 19:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tema të Ramazanit] AGJËRIMI USHQIM I SHPIRTIT


Temat e Rmazanit0Admin516Tue 30 Jun 2015 - 19:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tema të Ramazanit] QËLLIMET E AGJËRIMIT


Temat e Rmazanit0Admin539Tue 30 Jun 2015 - 19:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Virtytet e agjëruesve


Temat e Rmazanit0Admin525Mon 29 Jun 2015 - 1:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Ramazani, simbol i ndryshimit të individit dhe shoqërisë


Temat e Rmazanit0Admin552Mon 29 Jun 2015 - 1:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Të sëmurët dhe dispozitat që kanë të bëjnë me ta gjatë agjërimit


Temat e Rmazanit0Admin477Mon 29 Jun 2015 - 1:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] 5 mesazhe nga ky Muaj!


Temat e Rmazanit0Admin504Mon 29 Jun 2015 - 1:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto Dua të Ramazanit] Dita e 11


Duat e Ramazanit0Admin532Sun 28 Jun 2015 - 2:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Foto Duat e Ramazanit Dita 9 dhe 10


Duat e Ramazanit1Admin912Fri 26 Jun 2015 - 2:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Disiplina trup shpirt në Ramazan


Temat e Rmazanit0Admin572Wed 24 Jun 2015 - 2:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] TI DHE FAMILJA JOTE GJATË RAMAZANIT


Temat e Rmazanit0Admin513Tue 23 Jun 2015 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Video Ligjerat e Ramazanit] Agjërimi, Shkollë Ndryshimi ! – Hoxhë Husamedin Abazi


Ligjeratat e Ramazanit0Admin499Tue 23 Jun 2015 - 18:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Dobitë e agjërimit sipas shkencëtarëve


Temat e Rmazanit0Admin555Tue 23 Jun 2015 - 18:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Dhjetë dobi të pabesueshme të Agjërimit


Temat e Rmazanit0Admin547Tue 23 Jun 2015 - 18:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Adhurimimi i ndërthurur me jetën


Temat e Rmazanit0Admin532Mon 22 Jun 2015 - 3:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Ajetet e Ramazanit] Foto ajet


Ajetet e Ramazanit0Admin994Sun 21 Jun 2015 - 0:54
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Vecurit,vlerat dhe ndodhit e Muajt të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin544Fri 19 Jun 2015 - 19:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436


Ilahijet e Ramazanit3Admin941Fri 19 Jun 2015 - 3:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] RAMAZANI, NJË MUAJ I VOLITSHËM PËR TË RIPËRTËRIRË IMANIN


Temat e Rmazanit0Admin590Fri 19 Jun 2015 - 2:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Hadithet e Ramazanit] Foto Hadithe Hadithi 1 dhe një hadith me shkrim


Hadithet e Ramazanit1Admin849Fri 19 Jun 2015 - 1:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

 [ Sondazh ] [Sondazh aktual] A do ti agjëroni 6 ditët e Shevalit(Pas Ramazanit)


Sondazhe Islame0Admin737Sat 2 Aug 2014 - 17:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ç'ka pas Ramazanit ?


Aktualitete0Bujamin615Sun 27 Jul 2014 - 2:52
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temat e Ramazanit] Nata më e begatë – Nata e Kadrit


Temat e Rmazanit0Admin775Wed 23 Jul 2014 - 18:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Hudbe Islame] DHËNJA E SADEKATUL FITRIT NË MUAJN E RAMAZANIT.


Hudbe Islame0Admin857Sat 19 Jul 2014 - 20:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ç'është Muaji i Ramazanit ?


Temat e Rmazanit0Bujamin841Sun 13 Jul 2014 - 3:53
Bujamin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Teme e Ramazanit] Ramazani, muaji i garave më të mëdha që përjeton bota islame


Temat e Rmazanit0Admin805Thu 10 Jul 2014 - 1:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Ramazani ofron mundësi për të lënë duhanin, si ??


Temat e Rmazanit0Admin725Thu 10 Jul 2014 - 1:13
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Disiplina trup shpirt në Ramazan


Temat e Rmazanit0Admin738Thu 10 Jul 2014 - 1:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Tre llojet e agjërimit ,të fshehtat e agjërimit dhe kushtet e tij.


Temat e Rmazanit0Admin722Wed 9 Jul 2014 - 18:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Ky është muaji i solidaritetit jo i teprimit


Temat e Rmazanit0Admin622Tue 8 Jul 2014 - 6:11
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] PËRMBAJTJA NGA HIDHËRIMI


Temat e Rmazanit0Admin680Tue 8 Jul 2014 - 6:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Gjërat që duhet t’i bëjmë bashkë me familjen gjatë muajit të Ramazanit


Temat e Rmazanit0Admin700Tue 8 Jul 2014 - 6:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Foto islame] Dita e njembdhjete e Ramazanit


Fotot e Ramazanit0Admin1329Tue 8 Jul 2014 - 6:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Imsaki] Imsakia e Ramazanit per Itali Bibbien,Arezzo (Calendario di digiuno di Ramadan Bibbiena provinca di Arezzo)


Vaktit e ramazanit Imsaki0Admin1096Sun 6 Jul 2014 - 4:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Temë e Ramazanit] Fëmijët tanë në Ramazan


Temat e Rmazanit0Admin732Fri 4 Jul 2014 - 1:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
Kërce tek: