islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
tregim - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
tregim - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
tregim - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
tregim - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
tregim - Kërko EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
tregim - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
tregim - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
tregim - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
tregim - Kërko EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
tregim - Kërko EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
tregim - Kërko EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
tregim - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
tregim - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
tregim - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
tregim - Kërko EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
tregim - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
tregim - Kërko EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
tregim - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
tregim - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
tregim - Kërko EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
tregim - Kërko EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
tregim - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
tregim - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
tregim - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
tregim - Kërko EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
tregim - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
tregim - Kërko EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
tregim - Kërko EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Search found 269 matches for tregim

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Dy Fjale


Tregime Islame0Admin72Wed 16 Oct 2019 - 3:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari


Tregime Islame0Admin63Wed 16 Oct 2019 - 3:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  (Tregim Islam) 5 Keshilla


Tregime Islame0Admin95Tue 15 Oct 2019 - 3:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mbreti misterioz [Tregim islam]


Tregime Islame0Admin462Sun 31 Mar 2019 - 18:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ateisti Besimtar (Tregim)


Tregime Islame0Admin357Tue 19 Mar 2019 - 21:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim]


Tregime Islame0Admin319Mon 18 Mar 2019 - 19:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tregim islam-Konaku


Tregime Islame0Admin285Mon 18 Mar 2019 - 18:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Që të mos thoni se nuk ka ngelë njeri i mëshirshëm [Tregim islam]


Tregime islame0Admin274Fri 15 Mar 2019 - 0:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Jeta e lidhur me fucine e vajit te ullirit [,Tregim]


Tregime Islame0Admin301Wed 13 Mar 2019 - 15:35
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gjejeni një vend ku nuk ju shef askush!! (Tregim islam)


Tregime Islame0Admin269Tue 12 Mar 2019 - 3:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Të mprehish sëpatën!! (Tregim)


Tregime Islame0Admin316Sat 9 Mar 2019 - 22:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mbreti dhe robi më i dashur i tij (Tregim)


Tregime Islame0Admin347Sat 9 Mar 2019 - 22:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tregim islam-E mira të mbron


Tregime Islame0Admin326Tue 5 Mar 2019 - 23:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tregim islam-Shtepia e vogel


Tregime Islame0Admin320Tue 5 Mar 2019 - 16:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pagjumësia e mbretit, shpëton një njeri në nevojë (Tregim)


Tregime Islame0Admin301Sat 2 Mar 2019 - 17:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Të gjesh argjendarin (Tregim islam)


Tregime Islame0Admin324Fri 1 Mar 2019 - 2:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  (Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM]


Tregime Islame0Admin289Mon 25 Feb 2019 - 12:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  (Tregim islam) Lotët e jetimit që e priste Allahun


Tregime Islame0Admin935Sun 9 Oct 2016 - 1:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën!


Tregime Islame0Admin1408Wed 30 Sep 2015 - 15:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë


Tregime Islame0Admin1208Wed 30 Sep 2015 - 15:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Tregim islam] Rrëfimi i dy gomarëve


Tregime Islame0Admin1455Sun 9 Aug 2015 - 0:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Tregim Islam] Jeta pa moral nuk ka vlerë


Tregime Islame0Admin1383Sun 9 Aug 2015 - 0:35
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riIslam

  [Tregim Islam] Njihe personalitetin tënd përmes këtij tregimi


Tregime Islame0Admin1267Sun 9 Aug 2015 - 0:33
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Urtësia dhe edebi i bukur i një hafizeje të Kuranit


Tregime Islame0Admin1137Sun 26 Jul 2015 - 16:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Edukata e mësuesit ndaj nxënësit të tij


Tregime Islame0Admin928Sun 26 Jul 2015 - 16:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Kush qan për mua?


Tregime Islame0Admin764Sun 26 Jul 2015 - 16:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Ramazani i fundit i Amrit


Tregime Islame0Admin709Fri 10 Jul 2015 - 5:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Plaku 93 vjeçar qan ngase nuk mund të agjëroj Ramazanin


Tregime Islame0Admin745Mon 29 Jun 2015 - 1:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Agjëruesi i cili ka hyrë në xhenet para shehidit ...


Tregime Islame0Admin754Mon 29 Jun 2015 - 1:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Mbreti dhe piktura e paqes


Tregime Islame0Admin743Fri 5 Jun 2015 - 0:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Papagalli dhe fjala “La Ilahe ila Allah”


Tregime Islame0Admin723Fri 5 Jun 2015 - 0:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Gjuha nga mjalti dhe gjuha nga uthulla


Tregime Islame0Admin715Fri 5 Jun 2015 - 0:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Shitësi dhe fshatari i urtë


Tregime Islame0Admin708Fri 5 Jun 2015 - 0:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Kush është pronari i kësaj feje?


Tregime Islame0Admin703Sat 16 May 2015 - 20:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Fshatari në shkretëtirë


Tregime Islame0Admin750Sat 16 May 2015 - 20:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Harroi se i biri i kishte vdekur!


Tregime Islame0Admin825Sun 26 Apr 2015 - 17:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Rrëfimi për njeriun të cilit Allahu ia plotësoi çdo dëshirë


Tregime Islame0Admin879Fri 10 Apr 2015 - 19:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Shkon i dehur në xhami, fal namazin e parë në jetë dhe vdes në sexhde


Tregime Islame0Admin898Fri 10 Apr 2015 - 19:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Ende e ndiej shijen e saj të ëmbël në gojën time


Tregime Islame0Admin836Mon 30 Mar 2015 - 22:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Suksesi për të gjithë


Tregime Islame0Admin721Mon 30 Mar 2015 - 22:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] A të mjafton një peshk i vetëm i madh?!


Tregime Islame0Admin832Sat 21 Mar 2015 - 22:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Vetëm një minutë!


Tregime Islame0Admin883Sat 21 Mar 2015 - 22:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Kujdesi për macen, shkak i shërimit të nënës!!


Tregime Islame0Admin721Sat 21 Mar 2015 - 21:57
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] Koret e bukës e shpëtuan nga zjarri i xhehenemit


Tregime Islame0Admin866Wed 4 Mar 2015 - 23:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore


Tregime Islame0Admin829Wed 4 Mar 2015 - 23:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] BABAI IM, PSE NUK E FAL NAMAZIN E SABAHUT?!


Tregime Islame0Admin799Fri 27 Feb 2015 - 21:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Sulltan Sulejmani dhe plaka


Tregime Islame0Admin830Fri 27 Feb 2015 - 20:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë


Tregime Islame0Admin837Fri 27 Feb 2015 - 20:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime


Tregime Islame0Admin788Sun 22 Feb 2015 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregim islam] Rrëfimi për profetin Xherxhis


Tregime Islame0Admin741Sun 22 Feb 2015 - 20:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Kërce tek: