islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Latest topics and discussions - islami është dritë EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty97%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 97% [ 184 ]
2.Vetëm Sabahun
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty1%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 1% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty1%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 1% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty0%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 0% [ 0 ]
5.Vetëm xhuman
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty1%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Latest topics and discussions - islami është dritë Empty1%Latest topics and discussions - islami është dritë Empty
 1% [ 1 ]
Totali i votave : 189
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Latest discussions

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Film serik islam...............Ramazani i fundit


Filma serik Islam15Admin1021Sat 14 Sep 2019 - 7:30
Agim Tanushi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Foto Duaja e dites së tret


Duat e Ramazanit1Admin1031Wed 8 May 2019 - 16:41
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gjerat qe nuk e prishin agjerimin


Temat e Rmazanit0Admin267Tue 7 May 2019 - 20:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*


Temat e Rmazanit0Admin218Tue 7 May 2019 - 20:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ramazani Muaji I meshires


Temat e Rmazanit0Admin212Tue 7 May 2019 - 4:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ramazani Muaji I meshires


Temat e Rmazanit0Admin201Tue 7 May 2019 - 4:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit


Urimet e Ramazanit2Admin2508Sun 5 May 2019 - 15:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"


Temat e Rmazanit2Admin813Sun 5 May 2019 - 12:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Gjashtë fakte për vezët


Shëndetësi0Admin328Mon 8 Apr 2019 - 19:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu


Namazi0Admin269Mon 8 Apr 2019 - 19:23
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.


Kthime në Islam0Admin298Mon 8 Apr 2019 - 19:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!


Teknologji dhe Shkencë0Admin265Sun 7 Apr 2019 - 19:22
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye


Lajmet Ditore0Admin240Wed 3 Apr 2019 - 20:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin


Lajmet Ditore0Admin288Wed 3 Apr 2019 - 20:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje


Lajmet Ditore0Admin271Wed 3 Apr 2019 - 20:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo


Lajmet Ditore0Admin268Wed 3 Apr 2019 - 20:42
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”


Hudbe Islame1Admin834Tue 2 Apr 2019 - 21:41
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Namazi është miraxhi i besimtarit


Namazi1Admin391Tue 2 Apr 2019 - 21:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Rrugët moderne që të shpien në imoralitet


Tema Islame0Admin297Sun 31 Mar 2019 - 18:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)


Shëndetësi0Admin273Sun 31 Mar 2019 - 18:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mbreti misterioz [Tregim islam]


Tregime Islame0Admin320Sun 31 Mar 2019 - 18:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU


As`habët r.a0Admin302Sun 31 Mar 2019 - 13:24
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shkence:Historia e një astronauti


Teknologji dhe Shkencë0Admin279Sun 31 Mar 2019 - 13:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT


Tregime Islame0Admin267Sun 31 Mar 2019 - 12:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit


Shëndetësi0Admin253Sun 31 Mar 2019 - 12:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe


Mozaik0Admin330Sun 31 Mar 2019 - 12:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës


Lajmet Ditore0Admin241Sun 31 Mar 2019 - 12:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve


Lajmet Ditore0Admin239Sun 31 Mar 2019 - 12:28
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale


Lajmet Ditore0Admin256Sun 31 Mar 2019 - 12:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona


Lajmet Ditore0Admin335Sun 31 Mar 2019 - 12:18
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave


Lajmet Ditore0Admin244Sun 31 Mar 2019 - 12:16
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Besimtarët janë si një trup i vetëm


Tregime Islame0Admin461Sun 24 Mar 2019 - 20:52
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ja pse duhet te pini shume ije?!


Shëndetësi0Admin415Sun 24 Mar 2019 - 20:21
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet


Gruaja dhe familja në Islam0Admin595Sun 24 Mar 2019 - 20:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  MARIETA NGA JERUZALEMI


Artikuj0Admin656Sun 24 Mar 2019 - 20:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule


Lajmet Ditore0Admin466Sun 24 Mar 2019 - 20:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë


Lajmet Ditore0Admin421Sun 24 Mar 2019 - 20:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza


Lajmet Ditore0Admin413Sun 24 Mar 2019 - 20:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi


Lajmet Ditore0Admin394Sun 24 Mar 2019 - 20:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi


Lajmet Ditore0Admin478Sun 24 Mar 2019 - 19:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re


Lajmet Ditore0Admin490Sun 24 Mar 2019 - 19:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm


Lajmet Ditore0Admin193Sat 23 Mar 2019 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët


Lajmet Ditore0Admin226Sat 23 Mar 2019 - 18:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara


Lajmet Ditore0Admin194Sat 23 Mar 2019 - 18:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz


Lajmet Ditore0Admin191Sat 23 Mar 2019 - 18:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!


Aktualitete0Admin212Fri 22 Mar 2019 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"


Video Projekte0Admin373Fri 22 Mar 2019 - 18:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"


Video Projekte0Admin229Fri 22 Mar 2019 - 17:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  Hudbe e Xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:" Urtesia e ndodhisë së javës së kaluar"


Hudbe Islame0Admin269Fri 22 Mar 2019 - 17:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: OBI apelon që 15 marsi të shpallet ditë ndërkombëtare kundër islamofobisë


Lajmet Ditore0Admin157Fri 22 Mar 2019 - 17:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: