islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Latest topics and discussions - islami është dritë - Faqe 2 EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Latest discussions

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  MARIETA NGA JERUZALEMI


Artikuj0Admin718Sun 24 Mar 2019 - 20:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule


Lajmet Ditore0Admin519Sun 24 Mar 2019 - 20:10
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë


Lajmet Ditore0Admin475Sun 24 Mar 2019 - 20:09
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza


Lajmet Ditore0Admin464Sun 24 Mar 2019 - 20:07
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi


Lajmet Ditore0Admin455Sun 24 Mar 2019 - 20:03
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi


Lajmet Ditore0Admin537Sun 24 Mar 2019 - 19:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re


Lajmet Ditore0Admin565Sun 24 Mar 2019 - 19:26
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm


Lajmet Ditore0Admin235Sat 23 Mar 2019 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët


Lajmet Ditore0Admin266Sat 23 Mar 2019 - 18:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara


Lajmet Ditore0Admin238Sat 23 Mar 2019 - 18:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz


Lajmet Ditore0Admin232Sat 23 Mar 2019 - 18:39
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!


Aktualitete0Admin258Fri 22 Mar 2019 - 18:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"


Video Projekte0Admin423Fri 22 Mar 2019 - 18:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"


Video Projekte0Admin274Fri 22 Mar 2019 - 17:45
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riHudbe

  Hudbe e Xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:" Urtesia e ndodhisë së javës së kaluar"


Hudbe Islame0Admin312Fri 22 Mar 2019 - 17:29
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: OBI apelon që 15 marsi të shpallet ditë ndërkombëtare kundër islamofobisë


Lajmet Ditore0Admin194Fri 22 Mar 2019 - 17:08
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Ligji i të drejtës së autorit në BE, Wikipedia kalon offline


Lajmet Ditore0Admin238Fri 22 Mar 2019 - 17:06
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Muslimanët australianë nderojnë viktimat e terrorizmit në Zelandë të Re


Lajmet Ditore0Admin232Fri 22 Mar 2019 - 17:04
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Ligji i ri në Gjermani, qeveria jep 1,3 miliardë euro për fëmijët e varfër


Lajmet Ditore0Admin239Fri 22 Mar 2019 - 17:01
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore: 47 të vdekur dhe mbi 600 të lënduar pas shpërthimit në një fabrikë në Kinë


Lajmet Ditore0Admin300Fri 22 Mar 2019 - 16:58
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Policja e Zelandës së Re me automatik, lule dhe me shami në respekt të myslimanëve


Lajmet Ditore0Admin233Fri 22 Mar 2019 - 16:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  [Tregimi qe eshte lexuar me shume se 4000 here] FËMIJA I LINDUR NË VARR (Ngjarje interesante në kohën e Omer Inb El Hatabit)


Tregime Islame2Admin5196Wed 20 Mar 2019 - 22:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ajeti I dites me foto


Ajetet e Dites0Admin348Wed 20 Mar 2019 - 21:51
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Duaja e dites


Dua të ndryshme Islame0Admin238Wed 20 Mar 2019 - 21:49
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme: BE-ja gjobit gjigantin Google


Lajme dhe lajmërime.0Admin197Wed 20 Mar 2019 - 21:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: 2 mijë makina, mes tyre edhe disa luksoze, përfundojnë në fund të oqeanit


Lajmet Ditore0Admin250Wed 20 Mar 2019 - 20:56
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme Ditore:


Lajmet Ditore0Admin204Wed 20 Mar 2019 - 20:53
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Pasi shprehën frikë besimtarët, banda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami (Foto)


Lajmet Ditore0Admin163Wed 20 Mar 2019 - 20:50
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: 10 vite burgim për këdo që shpërndanë videon e sulmit në Zelandë


Lajmet Ditore0Admin247Wed 20 Mar 2019 - 20:47
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm


Lajmet Ditore0Admin208Wed 20 Mar 2019 - 20:44
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore:Bashkësia Islame e Austrisë ngre padi kundër zv. Kancelarit të Austrisë!


Lajmet Ditore0Admin214Wed 20 Mar 2019 - 20:05
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajme ditore: Policia ne New Zeland interesohet per islam!


Lajmet Ditore0Admin240Wed 20 Mar 2019 - 20:02
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ateisti Besimtar (Tregim)


Tregime Islame0Admin340Tue 19 Mar 2019 - 21:19
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ajeti I dites


Ajetet e Dites0Admin298Tue 19 Mar 2019 - 21:00
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Duaja e dites


Dua të ndryshme Islame0Admin494Tue 19 Mar 2019 - 20:59
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Naeem Rashid shpallet hero në Pakistan


Lajmet Ditore0Admin284Tue 19 Mar 2019 - 15:17
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Marrëveshja Brexit nuk votohet tri herë


Lajmet Ditore0Admin272Tue 19 Mar 2019 - 15:15
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare


Lajmet Ditore0Admin235Tue 19 Mar 2019 - 15:12
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Rreth një milion persona e kanë vizituar Turqinë për turizëm shëndetësor


Lajmet Ditore0Admin188Tue 19 Mar 2019 - 14:48
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të


Lajmet Ditore0Admin216Tue 19 Mar 2019 - 14:34
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin


Lajmet Ditore0Admin203Tue 19 Mar 2019 - 14:30
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim]


Tregime Islame0Admin303Mon 18 Mar 2019 - 19:20
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Tregim islam-Konaku


Tregime Islame0Admin268Mon 18 Mar 2019 - 18:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ajeti I dites....Shkatrimet!


Ajetet e Dites0Admin219Mon 18 Mar 2019 - 18:36
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Duaja e dites nga Kurani Famelarte


Dua të ndryshme Islame0Admin274Mon 18 Mar 2019 - 18:31
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  SHBA,nis hetimet penale ndaj Facebook


Teknologji dhe Shkencë0Admin238Mon 18 Mar 2019 - 18:27
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mos I perdorni kuizat,hakerat I perdorin per te kthyer llogarite ne facebook


Teknologji dhe Shkencë0Admin201Mon 18 Mar 2019 - 18:25
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Të shtënat në tramvaj në Holandë, dyshohet se motivet ishin terroriste


Lajmet Ditore0Admin186Mon 18 Mar 2019 - 16:43
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i riLajme

  Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës


Lajmet Ditore0Admin198Mon 18 Mar 2019 - 16:40
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Lajmet Ditore: Disa të plagosur nga të shtënat me armë në një tramvaj...


Lajmet Ditore0Admin206Mon 18 Mar 2019 - 16:38
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
Kërce tek: