islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit Empty
MesazhTitulli: Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit   Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit EmptyThu 24 May 2012 - 21:25

Es-selamu alejkum të nderuar antar Stafi i forumit e shfrytëzon rastin që pasi që gjendemi në të Ejten e parë të muajt Rexhep natë kjo që quhet nata e Regaipit nata e faljes ne ua bëjm përhajr këtë natë duke e lutur Allahun xh.sh që të na fal mëkatet,të na i shumfishoj të mirat dhe të na shti nën rahmetin e Tij.
Ndriçojeni këtë natë me adhurim e me falje me pendim sepse vërtetë në këtë natë shumë melek janë prezent në tokë siç ka thënë edhe Muhammedi a.s:"Mos e neglizhoni këtë natë, sepse engjëjt atë e kanë quajtur 'Nata e faljeve'. Pas kalimit të një pjesë të kësaj nate të gjithë engjëjt vijnë në Qabe dhe Zoti i drejtohet atyre duke i thënë: O engjëjt e mi, kërkoni çfarë të doni. Ata ia kthejnë: O Zot ynë, fali personat që agjërojnë në muajin Rexheb. Dhe Zoti i thotë: I fala. Ndër lutjet e kësaj nate përfshihen ndër të tjera edhe 12 reqate namaz midis namazit te Akshamit dhe Jacisë të cilat ndahen në 6 namaze me nga 2 reqate secili.

Wes-selamu alejkum
Me Respekt stafi i Forumit
[Only admins are allowed to see this link]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Për Hajr nata e mirë e Regaipit Nata e Faljes nga Stafi i Forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: