islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Muhamed Dolaku
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Muhamed Dolaku

Numri i postimeve : 3478
Data e regjistrimit : 16/09/2011
Mosha : 73
Nacionaliteti-Sheti : R e Kosovës, Mitrovicë

KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR Empty
MesazhTitulli: KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR   KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR EmptyMon 2 Jul 2012 - 20:41

KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR


1-İnsanların En Hayırlıları:İman Edip Salih Amel İşleyenler

Fakat, inanıp yararlı iş işleyenler, işte onlar da, yaratıkların en iyileridirler.68/Beyyine-7

2-Gecelerin En Hayırlısı:Kur’an’ın İndirildiği Kadir Gecesi

Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.97/Kadir-3

3-Dünyaya Göre Ahiret Daha Hayırlıdır

Gerçekten senin için ahiret dünyadan daha hayırlıdır.93/Duha-4

Oysa ahiret daha iyi ve daha bakidir.87/A’la-17

4-Allah’ı Hatırlatacak İşlerde Bulunmak ,Oyun ve Eğlenceden Daha Hayırlıdır

Namaz bitince yeryüzüne yayılın; Allah'ın lütfundan rızık isteyin; Allah'ı çok anın ki saadete erişesiniz.62/Cuma-9

Onlar bir kazanç veya bir eğlence gördüklerinde, seni ayakta bırakarak oraya yöneldiler. De ki: «Allah katında olan, eğlenceden de kazançtan da hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en iyisidir.»62/Cuma-11

5-İnsanlar İçin Allah’a ve Peygambere İman,Mal ve Can İle Cihad Etmek Daha Hayırlıdır

Allah'a ve Peygamberine inanırsınız; Allah yolunda canlarınızla, mallarınızla cihat edersiniz; bilseniz, bu sizin için en iyi yoldur.62/Saf-11

6-Allah’ın Rahmetinden Vermek,Biriktirmekten Hayırlıdır

Rabbinin rahmetini onlar mı taksim edip paylaştırıyorlar? Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında Biz taksim ettik; birbirlerine iş gördürmeleri için kimini kimine derecelerle üstün kıldık; Rabbinin rahmeti, onların biriktirdikleri şeylerden daha iyidir.43/Zuhruf-32

7-Allah Rızık Verenlerin En Hayırlısıdır

De ki: «Doğrusu Rabbim, kullarından dilediğinin rızkını hem genişletir ve hem de ona daraltıp bir ölçüye göre verir; sarfettiğiniz herhangi bir şeyin yerine O daha iyisini koyar, çünkü O rızık verenlerin en hayırlısıdır.»34/Sebe-39

8-Allah’a Kulluk ve Sakınmak İnsanlar İçin Daha Hayırlıdır

İbrahim'i de gönderdik. Milletine: «Allah'a kulluk edin, O'ndan sakının; bilirseniz bu sizin için daha iyidir» dedi.29/Ankebut-16

9-Allah’ın Rızasını Arayanlar İçin İnfak Daha Hayırlıdır

Yakınlığı olana, yoksula, yolda kalmışa hakkını ver. Allah'ın rızasını dileyenler için bu daha hayırlıdır. İşte onlar saadete erenlerdir.30/Rum-38

10-Allah’ın Ahirette Verdiği Karşılık Dünyada Verilen Servetten Daha Hayırlıdır

(Elçiler, hediyelerle) Süleyman'a gelince şöyle dedi: Siz bana mal ile yardım mı ediyorsunuz? Allah'ın bana verdiği, size verdiğinden daha iyidir. Hediyenizle (ben değil) siz sevinirsiniz.27/Neml-36

11-Evlere İzinli ve Selam Vererek Girmek Daha Hayırlıdır

Ey inananlar! Evlerinizden başka evlere, izin almadan, seslenip sahiplerine selam vermeden girmeyiniz. Eğer düşünürseniz bu sizin için daha iyidir.24/Nur-27

12-Allah Merhamet Edenlerin En Hayırlısıdır
De ki: «Rabbim! Bağışla, merhamet et, Sen merhamet edenlerin en hayırlısısın.»23/Müminun-118

13-Devamlı Olan Salih Ameller Sevap Bakımından Daha Hayırlıdır

Allah, doğru yola gidenlerin hidayetini artırır. Sürekli kalan iyi işler, Rabbinin nezdinde hem mükâfat bakımından daha hayırlı, hem de âkıbetçe daha iyidir.19/Meryem-76
Mal ve oğullar, dünya hayatının süsüdür. Ama baki kalacak yararlı işler, sevab olarak da, emel olarak da, Rabbinin katında daha hayırlıdır.18/Kehf-46

14-Ölçü ve Tartıda Hile Yapmamak Sonuç Bakımından Daha Hayırlıdır

Ölçtüğünüz zaman tastamam ölçün ve doğru terazi ile tartın. Bu, hem daha iyidir hem de neticesi bakımından daha güzeldir.17/İsra-35

15-Allah’ın Ahdini Çıkar Uğruna Değiştirmemek Allah Katında Daha Hayırlıdır

Allah'ın ahdini hiçbir değere değişmeyin. Eğer bilirseniz, Allah katında olan sizin için daha iyidir.16/Nahl-95

16-Allah Hükmedenlerin En İyi Hükmedenidir

Ondan ümitlerini kesince, (meseleyi) gizli görüşmek üzere ayrılıp (bir kenara) çekildiler. Büyükleri dedi ki: «Babanızın sizden Allah adına söz aldığını, daha önce de Yusuf hakkında işlediğiniz kusuru bilmiyor musunuz? Babam bana izin verinceye veya benim için Allah hükmedinceye kadar bu yerden asla ayrılmayacağım. O hükmedenlerin en hayırlısıdır.12/Yusuf-80

Sana vahyedilene uy; Allah hükmünü verene kadar sabret. O, hüküm verenlerin en iyisidir.10/Yunus-109

17-Helal Kazanç İnsan İçin En Hayırlıdır

«İnanıyorsanız, Allah'ın geri bıraktığı helal kar sizin için daha hayırlıdır. Ben size bekçi değilim.»11/Hud-86

18-Takva Örtüsü Giyilen Elbiselerden Daha Hayırlıdır

Ey İnsanoğulları! Ayıp yerlerinizi örtecek giyimlikle sizi süsleyecek elbiseler gönderdik. Takva örtüsü ise bunlardan daha hayırlıdır. Allah'ın bu ayetleri öğüt almanız içindir.7/Araf-26

19-Anlaşmazlık Halinde Çözümü Allah ve Rasulünde Aramak Daha Hayırlıdır

Ey İnananlar! Allah'a itaat edin, Peygambere ve sizden buyruk sahibi olanlara itaat edin. Eğer bir şeyde çekişirseniz, Allah'a ve ahiret gününe inanmışsanız onun halini Allah'a ve Peygambere bırakın. Bu, hayırlı ve netice itibariyle en güzeldir.4/Nisa-59

20-Allah Yardım Edenlerin En Hayırlısıdır

Oysa sizin mevlânız Allah'tır ve O, yardımcıların en hayırlısıdır.3/Ali İmran-150

21-Allah Tuzak Kuranların En Hayırlısıdır

(Yahudiler) tuzak kurdular; Allah da onların tuzaklarını bozdu. Allah, tuzak kuranların hayırlısıdır.3/Ali İmran-54

22-Alacaklı Olanların Darda Kalanlara Alacağını Bağışlamaları Daha Hayırlıdır

Borçlu darda ise, eli genişleyinceye kadar ona mühlet verin. Bilmiş olsanız borcu bağışlamanız sizin için daha hayırlıdır.2/Bakara-280

23-Sadakaları Gizlice Vermek Açıktan Vermekten Hayırlıdır

Sadakaları açıkça verirseniz o ne güzel! Eğer onları yoksullara gizlice verirseniz sizin için daha iyidir. Allah onları kötülüklerinizden bir kısmına karşı tutar. Allah işlediklerinizden haberdardır.2/Bakara-271

24-Güzel Söz;İncitici Bir Sadakadan Daha hayırlıdır

Güzel söz ve bağışlama, arkasından incitme gelen sadakadan daha iyidir. Allah zengindir, acelesi de yoktur.2/Bakara-263

25-Mümin Bir Köle Müşrik Erkekten ve İnanan Bir Cariye de Müşrik Bir Kadından Daha Hayırlıdır

Allah'a eş koşan kadınlarla onlar imana gelinceye kadar evlenmeyin. İnanan bir cariye, hoşunuza gitse de ortak koşan bir kadından daha iyidir. İnanmalarına kadar; ortak koşan erkeklerle mümin kadınları evlendirmeyin. İnanan bir köle, hoşunuza gitmiş olsa da, ortak koşan bir erkekten daha iyidir. İşte onlar ateşe çağırırlar, Allah ise izniyle cennete ve mağfirete çağırır ve insanlara ibret alsınlar diye ayetlerini açıklar.2/Bakara-221

26-Oruç Tutmak İnsanlar İçin Daha Hayırlıdır

Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder. (İhtiyarlık veya şifa umudu kalmamış hastalık gibi devamlı mazereti olup da) oruç tutmaya güçleri yetmeyenlere bir fakiri doyuracak fidye gerekir. Bununla beraber kim gönüllü olarak hayır yaparsa, bu kendisi için daha iyidir. Eğer bilirseniz (güçlüğüne rağmen) oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.2/Bakara-184

27-Yapılan Bir Hatadan Sonra Tevbe Etmek Daha Hayırlıdır

Musa milletine «Ey milletim! Buzağıyı tanrı olarak benimsemekle kendinize yazık ettiniz. Yaratanınıza tevbe edin ve nefislerinizi öldürün, bu Yaratanınız katında sizin için hayırlı olur; O daima tevbeleri kabul ve merhamet eden olduğu için tevbenizi kabul eder» demişti.2/Bakara-54

28-Peygamberler Allah Tarafından Seçilmiş En Hayırlı Kullardır
Doğrusu onlar bizim katımızda seçkin iyi kimselerdendir. İsmail'i, Elyesa'ı ve Zülkifl'i de an! Hepsi de en hayırlı kimselerdendir.38/Sad-47-48

Allahu ju shperbleft per postimin.
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR 314x235
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUR’AN’A GÖRE EN HAYIRLILAR
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Other Language :: Other Language :: Turkce-
Kërce tek: