islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Mesazhi i Ramzanit..... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Mesazhi i Ramzanit.....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Mesazhi i Ramzanit..... Empty
MesazhTitulli: Mesazhi i Ramzanit.....   Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 14 Aug 2012 - 16:01

Ky muaj që sapo jemi duke përfunduar është muaj i afrimit të muslimanëve me njëri- tjetrin, muaji i pastrimit të zemrave dhe i faljes...edhe i atij që dashje pa dashje të ka fyer e të ka hyrë në hak, sepse falja është virtyt i njerëzve fisnikë, i njerëzve me besim...

Imam Shafiiu thoshte:

Më flet i keqi ashtu siç flet, urrej t'i jap përgjigje.
E shton keqësinë e tij çdo ditë, unë përballë tij shtoj mirësitë...


Ne nje Hadith Sherif thuhet:
"Ramazni eshte nje muaj i tille ne te cilin: ditet e para jan rahmet, mesi eshte falje e gjynaheve dhe fundi shpetim nga zjarri i xhehennemit."
"Sikur njerzit t'i dinin virtytet dhe miresine e muajit te Ramazanit, do te doninqe i gjith viti te ishte Ramazan. Sepse ne te ka shum sevape."
"Ata qe gezohen nga ardhja e Ramazanit, Allahu xh.sh e mbron nga frika e dites se Kijametit."
"Ai qe ben nje gjynah ne muajin e Ramazanit i quhen dy. Po keshtu kush ben nje te mire shperblehet me dyfishin e sevapit."
"Kush lexon nje ajet kurani gjat nje dite apo nje nate te Ramazanit, per çdo germe qe lexon merr sevapin e nje shehidi."

RAMAZANI SIKUR NA THOTE!!

"Unë vij vetëm një herë në vit dhe e kam zakon të shkoj shumë shpejt.
I lumi ai, që ka ditur dhe do të dijë të përfitojë gjatë ditëve të mia, nga mëshira, falja, pranimi, drita, pendesa, loti, sexhdja e zgjatur e duart e ngritura lart ..."

Njerëzit përballë tij qëndrojnë si, para një pasqyre shpirtërore, ku shihen qartë:

" e bukura dhe e shëmtuara ..."

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Mesazhi i Ramzanit..... Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazhi i Ramzanit.....   Mesazhi i Ramzanit..... EmptyTue 14 Aug 2012 - 18:41

Shume me pelqeu All-llahu insha All-llah iu shperblen me Xhen-net vella dhe ua pranon agjerimin(Amin).Me shprese qe All-llahu do na pranoje veprat tona,agjerimin dhe lutjet tona(Amin)[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Mesazhi i Ramzanit.....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: