islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 14:40

“Ka shpetuar ai qe eshte pasteruar, qe perkujton madherine e Zotit te vet dhe falet.” (El A’la, 14, 15)


Të nderuar besimtare, vellezer dhe motra//anetare te forumit Islami eshte drite.
Nesër është dita e parë e Fitër-Bajramit. Ne kete dite feste e te rendesishme per paqen mbareshoqerore, riperteritjen dhe freskine tuaj shpirterore, ne kete dite te madherishme te shprehjes se solidaritetit me muslimanet anekende botes, duke mos haruar kurre vllezrit dhe motrat tane ne Siri, Irak, Afganistan, Palestin dhe Burma, duke u derguar nje lutje nga zemra si kompensim te urimit te festes se fiter-Bajramit Besimtarë myslimanë dhe anetare te forumit Islami eshte drite, kudo që ndodheni, dëshirojme ne stafi i pergjithshem i forumit Islami eshte drite t’ju shprehim urimet tona më të mira dhe më të perzemerta me mesazhin e te derguarit te Allahut, Profetit Muahammed [sal-lall-llahu alehi vsel-lem] qe ka te beje me naten e Bajramit ku thote:
“Kush e gjalleron Naten e Bajramit, permes leximit te Kur’anit, faljes se namazit, te perkujtuarit madherine e Zotit ne forma te ndryshme , zemra dhe shpirti i tyre do te mbetet i gjalle ne Diten kur te gjitha zemrat do te pushojne nga gjalleria”
Gjatë gjithë këtij muaji, përmes leximit të Kur’anit, faljes së namazit, përmes agjërimit dhe durimit tonë, përmes mirësisë dhe humanitetit, ne dëshmuam bindjet tona. Kjo ditë, është festë e cila e shënon fundin e muajit të Ramazanit, muajit që paraqet periudhën më të ndritshme në kalendarin islamik, gjatë të cilit të gjithë ne me ibadetet tona bëmë përpjekje që ti afrohemi sa më shumë Krijuesit tonë.
Wealejkum selam dhe paqa mbizotrofte me muslimanet gjate ketyre diteve te festes se fiter-bajramit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 17:24

Urime urime edhe nga unë dhe nga mbar stafi i Forumit për hajr ju qoft Fitër Bajrami Allahu ua pranoft agjërimin,ibadetet si dhe Allahu e bëft ditë feste,hareje solidarizimi,gëzimi,paqeje këtë ditë madhështore për ju dhe mbar familjet tuaja si dhe Allahu u ndihmoft vllezërve tonë në Siri,Irak,Avganistan,Palestine e gjithkund ku gjenden.

wes-selamu alejkum
Me respekt stafi i Forumit
[Only admins are allowed to see this link]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 22:14

Të gjithë muslimanëve ua uroj festën e Fitër Bajramit, Zoti ishallah na e pranon agjërim bashk me lutjet tona..
[Only admins are allowed to see this image]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 23:40

Amin,insha All-llah...Urime te gjitheve festa e Fiter Bajramit,paqja dhe meshira e All-llahut qofte mbi te gjithe(Amin).All-llahu na hapte dyert e Xhennetit dhe na largofte nga te keqijat e kesaj bote...[Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySat 18 Aug 2012 - 23:52

Ju uroj edhe une ne emer te Allahut dhe emrin tim personal,,,te gjithve besimtarve musliman gezuar festën bajramit. Ishallah Allahu na e pranon agjerimin, na e pranon ibadetin gjate tere muajit te ramazanit qe e kemi bere dhe njekohesisht e lus qe te na bej prej atyre qe te vazhdojme edhe pas ramazanit me veprat e mira dhe Ishallah Allahu i pranon lutjet dhe na pastron nga mekatet qe te kemi vetem gezim e lumturi.

Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admine-Meli
Administrator
Administrator
Admine-Meli

Numri i postimeve : 160
Data e regjistrimit : 20/09/2011
Mosha : 31
Nacionaliteti-Sheti : Tetove

Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. EmptySun 19 Aug 2012 - 6:03

Selamun alejkum edhe un si admine ua uroj festën e Fiter Bajramit Allahu na pranoft duat amin inshAllah.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image] Mos u merzit nese te tjeret flasin keq per ty,sepse edhe bletat sulmojne gjithmone lulen me te bukur !... [Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this link] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image] [Only admins are allowed to see this image]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty
MesazhTitulli: Re: Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.   Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Të nderuar besimtarë, vëllezër dhe motra//anetare te forumit.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimet e Ramazanit-
Kërce tek: