islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
diskutim i shpejte EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
diskutim i shpejte EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
diskutim i shpejte EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
diskutim i shpejte EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
diskutim i shpejte EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
diskutim i shpejte EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
diskutim i shpejte EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
diskutim i shpejte EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
diskutim i shpejte EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
diskutim i shpejte EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
diskutim i shpejte EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
diskutim i shpejte EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
diskutim i shpejte EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
diskutim i shpejte EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
diskutim i shpejte EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
diskutim i shpejte EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
diskutim i shpejte EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
diskutim i shpejte EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
diskutim i shpejte EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
diskutim i shpejte EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
diskutim i shpejte EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
diskutim i shpejte EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
diskutim i shpejte EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
diskutim i shpejte EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
diskutim i shpejte EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
diskutim i shpejte EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
diskutim i shpejte EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
diskutim i shpejte EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 diskutim i shpejte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
besiminezemer
Motrat islame
Motrat islame
besiminezemer

Numri i postimeve : 141
Data e regjistrimit : 06/09/2011

diskutim i shpejte Empty
MesazhTitulli: diskutim i shpejte   diskutim i shpejte EmptyFri 24 Aug 2012 - 12:28

selam alejkum vellezer dhe motra.
Allahu tregon ne kur'an para kujte duhet te dalim te mbuluara dhe para kujte jo!
por a keni degjuar ne tv qe dalin lajme qe babai kishte bere femi me vajzen e tij diskutim i shpejte 5826.

ndersa te tjera qe vellai ngacmon seksualisht motren diskutim i shpejte 5826 dhe per mos te folur per njerzet e tjere!

A mos eshte casti i kjametit? te ruhesh nga ai qe te ka linde!! diskutim i shpejte 5826

kujte duhet ti besosh sot? A ka mbete me i besue kujte?

shokohesh nga e gjitha kjo...

O Allah na bej prej atyre qe ti i don.... e qe i udhezon... i ndricon me driten... tende. AMIN ALLAH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albana...
Antar-aktiv
Antar-aktiv
Albana...

Numri i postimeve : 167
Data e regjistrimit : 19/02/2012
Mosha : 24
Nacionaliteti-Sheti : Prizren :)

diskutim i shpejte Empty
MesazhTitulli: Re: diskutim i shpejte   diskutim i shpejte EmptyFri 24 Aug 2012 - 12:36

Selamun alejkum eshte shume e vertete qe ka bere jo vetem me njeren por 2vajzat e tij qe i kishte mbyllur dhe kishte bere femije me ato.Estagfirullah,All-llahu na ruajt nje ngjarje shume e shemtuar dhe prekese.Sa i perket vellau ngacmon motren,mund te kete ndodhur jashte Kosoves sepse sa i perket ne vendin tone ende nuk kam degjuar nja rast te tille,dhe insha All-llah nuk degjoj kurre.Nuk kam frik nga personi qe me ka lindur e qe ne kete rast jane prinderit.Casti i Kijametit do jete atehere kur para 40 viteve nuk do lindin femije askush,as shtazet,as njerezit nuk do kete lindje te qenieve me shpirt,nuk do zhvillohet asnje bime etj....Sot nuk duhet te besojme ne askend tjeter pos All-llahut xh.sh.sepse askush perveq Tij,nuk di sekretet qe fshihen ne zemren e nje njeriu.Andaj beso ne Krijuesin dhe tek Krijuesi....Amin insha All-llah.:)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

diskutim i shpejte Empty
MesazhTitulli: Re: diskutim i shpejte   diskutim i shpejte EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:20

sot nuk duhet te kesh besim vec tek Allahu qe te ka krijue sepse shume njerze kan huazuar ftyren me djallin e mallkuar.Allahu na ruajt nga cdo krijese dhe na udhezofte gjithmon. Allahu me amin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
diskutim i shpejte Empty
MesazhTitulli: Re: diskutim i shpejte   diskutim i shpejte Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
diskutim i shpejte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: