islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak Empty
MesazhTitulli: Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak   Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak EmptyMon 10 Sep 2012 - 17:46

Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak (u84u)Sulm%20Atack%20Irak
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak
Pas sulmeve që u organizuan në 11 qytete të Irakut spitalet u mbushën përplot me të lënduar.

Numri i viktimave të vrarë në shpërthimin e djeshëm në Irak arriti në 100.

Në sulmet e djeshme që ndodhën në qytete të ndryshme të vendit duke filluar prej Kirkukut e deri tek Basra janë plagosur edhe më shumë se 200 persona të tjerë.

Pas sulmeve që u organizuan në 11 qytete të Irakut spitalet u mbushën përplot me të lënduar ndërkaq nëpër xhami iu bë thirrje popullit për të dhuruar gjak.

Në sulmet që u organizuan me autobomba në qytetin Amara janë vrarë 24, në Kirkuk 7, në Duxhejl 11, në Bagdad 4 dhe në Basra 3 persona.

Ndërsa së bashku me numrin e të vrarëve në sulmet e organizuara qytetet Bakuba, Samara, Tur Humarto dhe Nasirije numri i të vdekurve arriti në 100.

Bëhet e ditur se në këto sulme si objektiv janë marrë lagjet ku jetojnë shiit dhe forcat e sigurisë.

Përgjegjësinë për një numër të madh të sulmeve e mori përsipër organizata e quajtur Shteti Islamik i Irakut i lidhur me organizatën terroriste Al Kaeda.

Ndërkaq kanali televiziv Al Xhazira njoftoi se prapa sulmeve njëkohësisht gjenden edhe forcat opozitare që janë kundër qeverisë së Malikit.

Vëzhguesit tërheqin vëmendjen se ngjarjet e dhunës në Irak kohëve të fundit kanë shënuar një rritje të dukshme./trt/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Arrin në 100 numri i viktimave të sulmeve të djeshme në Irak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2012 :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: