islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Sureja Jasin e transkriptuar..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.Uzeir-Ibrahimi
S.Moderator
S.Moderator
Mr.Uzeir-Ibrahimi

Numri i postimeve : 1543
Data e regjistrimit : 19/12/2009
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë.

Sureja Jasin e transkriptuar.. Empty
MesazhTitulli: Sureja Jasin e transkriptuar..   Sureja Jasin e transkriptuar.. EmptyWed 10 Oct 2012 - 20:40

1
Jaa siin


2
Vel Kur'aanil hakiimi3
Inneke laminel mursaliine.


4
Alaa siraatim mustekiim .


5
Tenzilel 'aziizirrahimi.


6
Litundhire kaumem maa undhire aabaauhum fehum gaafiluune.


7
Lekad hakkal kaulu 'alaa aktherihim fehum laa ju'minuune.


8
Innaa xhe'alnaa fii a'ënaakihim aglaalen fehije ilel adhkaani fehum
mukmehuune.


9
Ve xhe'alnaa mim bejni ejdiihim sedden ve min khalfihim sedden
fe-agshejnaahum fehum laa jubsiruune.


10.Ve
sevaaun 'alejhim e-endhertehum em lem tundhirhum laa juë'minuune


11
Innemaa tundhiru menitteba-dhdhikre ve khashije-rrahmaane bilgajbi
febeshshirhu bimagfiretin ve exhrin keriimin.


12
Innaa nahnu nuhjil mautaa ve nektubu maa kaddemuu ve aathaarehum ve
kul-le shej'in ahsejnaahu fii imaamim mubiinin.


13
Vadrib lehum methelen as-haabel karjeti idh xhaa-ehel murseluune14
Idh erselnaa ilejhimuth nejni fekedhdhebuuhumaa fe'azzezznaa
bithaalithin fekaaluu in-naa ilejkum mursaluune.


15
Kaaluu maa entum il-laa besherun mithlunaa ve maa enzeler rahmaanu
min shej'in in entum il-laa tekdhibuune.

16
Kaaluu rabbunaa jaë'lemu innaa ilejkum lemurseluune.


17
Ve maa 'alejnaaa il-lel belaagul mubiin.


18
Kaaluu innaa tetajjernaa bikum leil-lem tentehuu lenerxhumennekum
ve lejemessennekum minnaa 'adhaabun eliimun.


19
Kaaluu taaairukum me'akum ein dhukkirtum bel entum kaumum
musrifuune.


20
Ve Xhaa-e min aksalmadiineti rexhuluj (n-j) jes'aa kaale jaa
kaumit-tebi'uul murseliine.


21
Ittebi'uu men laa jes'elukum exhreen ve hum muhteduune.


22
Ve maalije laa a'ëbudul-ledhii fetarenii ve ilejhi turxhe'uune.


23
E-ettehidhu min duunihii aaliheten in juridnirrahmaanu bidurrin laa
tugni 'annii shefaa'atuhum shej'en ve laa junkidhuuni .


24
Innii idhen lefii dalaalin mubinin.


25
Innii aamantu birabbikum fesma'uun .


26
Kiiled`hulil Xhennete kaale jaa lajte kaumin ja'ëlamuune.


27
Bimaa gafere lii rab-bii ve xhe'alenii minel mukremiine.


28
Ve maa anzelnaa 'alaa kaumihii min ba'ëdihii min xhundin
mines-semaai ve maa kunnaa munziliine.


29
In kaanet il-laa sejhaten vaahideten feidhaa hum khaamiduune.
30
Jaa hasreten 'alel'Ibaadi maa jeë'tiihim min resuulin il-laa kanuu
bihii-jestehziuune.
31 Elem jarau kem ahleknaa kablehum minel
kuruuni ennehum ilejhim laa jerxhi'uune.
32 Ve in kul-lun lemmaa
xhemiiun ledejnaa muhdaruune.
33 Ve aajetun lehumul erdul mejtetu
ajejnaahaa ve akhrexhnaa minhaa habben feminhu jeë'kuluune.
34 Ve
xhe'alnaa fiihaa xheannaatin min nekhijlin ve a'anaabin ve fexhernaa
fiihaa minel 'ujuuni.
35 Lijeë'kuluu min themerihii ve maa
'amilet-hu ejdiihim e
felaa
jeshkuruune.


26
Subhaanal-ledhii haleka ezvaaxhe kul-lehaa mimmaa tumbitul erdu ve
min anfusihim, va mimmaa laa ja'lamuune.
37 Ve aajetun
lehumul-lejlu neslehu minhunnehaare feidhaa hum muslimuune.
38
Vesh shemsu texhrii limustekarrin lehaa dhaalike takdiirul 'aziidzil
'aliim .
39 Vel kamare kaddernaahu menaazile hattaa 'aade kal
'urxhuunil kadiimi
40 Lesh shemsu jembagii lehaa en tudrikal
kamere ve lel lejlu saabikunnehaar ve kul-lun fij felekin
jesbehuune.
41 Ve aajetuln lehum en-naa hamelnaa dhurrijjetehum
fiil fulkil meshhuune .


42
Ve haleknaa lehum min mithlihii maa jerkabuune.
43 Ve in neshaë'
nugrikhum felaa sariiha lehum ve laa hum junkadhuune.
44 I-laa
rahmeten minnaa ve metaa'n ilaa hiinin.
45 Ve idhaa kiile
lehumuttekuu maa bejne ejdiikum ve maa hhalfakum le'al-lekum
turhamuune.
46 Ve maa teë'tiihim min aajetin min aajaati rabbihim
il-laa kaanuu 'anhaa muë'ridiine.
47 Ve idhaa kiile lehum enfikuu
mimmaa rezekakumullaahu kaalel-ledhiine keferuu lil-ledhiine aamenuu
enut'aimu men lau jeshaaullaahu et' amehu in entum il-laa fii
dalaalinmubiinin.


48
Ve jekuuluune metaa haadhel vaë'du in kuntum saadikiine.
49 Maa
jendhuruune il-laa sejhaten vaahideten teë'hudhuhum ve hum
jehissimuune.
50 Felaa jesteti'uune tausijeten ve laa ilaa ehlihim
jerxhi'uune.
51 Ve nufiha fiissuuri feidhaa hum minel exhdaathi
ilaa rabbihim jensiluune.
4
52
Kaaluu jaa vejlenaa men be'athenaa min merkadinaa haadhaa maa
vaë'derrahmaanu ve sadakel mursaluune.
53 In kaanet il-laa
sejhaten vaahideten feidhaa hum xhemiiun ledejnaa muhdaruun.


54
Feljeume laa tudhlemu nefsun shej'en ve laa tuxhdzaune il-laa maa
kuntum taë'meluune.
55 Inne as-haabel xhennetil jaume fii
shugulin faakihuun.
56 Hum ve edzvaaxhuhum fii dhiLaalin 'alel
eraaiki muttekiuune.
57 Lehum fiihaa faakihetun ve lehum maa
jedda'uune .
58 Selaamun kaulen min rabbin rrahiimin.
59
Vemtaadzuul jaume ejjuhel muxhrimuune.
60 Elem a'ahad ilejkum jaa
benii aademe en laa taë'buduushshejtaane Innehuu lekum 'aduvvun
mubiinun.
61 Ve eni'buduunii haadhaa siraatun mustakiimun.


62
Ve lekad edal-le minkum xhibil-len kethijraa efelem tekuunuu
taë'kiluune.
63 Haadhihii xhehennemul-letii kuntum tuu'aduune.
64
Islauhel jaume bimaa kuntum tekfuruune.
65 Eljaume nehtimu 'aLaa
efvaahihim ve tukal-limunaa ejdiihim ve teshhedu erxhuluhum bimaa
kaanuu jeksibuune.
66 Velau nashaau letamesnaa 'alaa aë'junihim
festebekuussiraata fe ennaa jubsiruune.
67 Velau neshaaau
lemesahnaahum 'alaa mekaanetihim femestetaa'uu mudijjen ve laa
jerxhi'uune.
68 Ve men nu'ammirhu nunekkis-hu fil halk efelaa
jaë'kiluune.69
Ve maa 'al-lemnaahushshi're ve maa jembegii lehu In huve il-laa
dhikrun ve Kur'aanun mubiinun.
70 Lijundhire men kaane hajjen ve
jehikkal kaulu 'aleel kaafiriine.
71 Evelem jerau ennaa haleknaa
lehum mimmaa 'amilet ejdiinaa en'aamen fehum lehaa maalikuune.
72
Ve dhal-lelnaahaa lehum feminhaa rakuubuhum ve minhaa jeë'kuluune.
73
Ve lehum fiihaa menaafi'un ve meshaaribun efelaa jeshkuruune.
74
Vet-tehadhuu min duunil-laahi aalihaten le'al-lehum junsaruun .
75
Laa jestetii'uune nasrehum ve hum lehum xhundun muhdaruune.


76
Felaa jehzunke kauluhum innaa naë'lamu maa jusirruune va maa
juë'linuune.
77 Evelem jerel insaanu ennaa halaknaahu min
nutfetin feidhaa huve hasiimun mubiinun.
78 Vedarabe lenaa
methelen ve nesije halkahu kaale men juhjil 'idhaame ve hije
ramiimun.
79 Kul juhjijhel-ledhii enshe-ehaa evvele merretin ve
huve bikul-li hhalkin aliimun.
80 El-ledhii xhe'ale lekum
mineshshexheril ahdari naaren feidhaa entum minhu tuukiduune.
81
Evelejsel-ledhi halekassemaavaati vel arda bikaadirin 'alaa en
jehluka mithlehum belaa ve huvel ha-aakul 'alijmun.
82 Innemaaa
emruhuuu idhaa eraade shej'en en jekuule lehu kun fejekuunu.
83
Fesubhaanel-ledhii bijedihii melekuutu kul-li shej'in ve ilejhi
turxhea'uun.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Dhe le te jete nje grup qe theret ne rruge te drejte dhe ndalon nga e keqja (Kur`an).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islami-eshte-drit.piczo.com
 
Sureja Jasin e transkriptuar..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Projekte dhe punime nga Forumi-
Kërce tek: