islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ilirjakupi
Mysafirët e rregullt
Mysafirët e rregullt
Ilirjakupi

Numri i postimeve : 11
Data e regjistrimit : 03/07/2010

Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? Empty
MesazhTitulli: Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?   Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)? EmptyMon 5 Nov 2012 - 13:15

Selamu alejkum.
Dy shkollat kryesore Kur'an-ore jane Shiizmi dhe Sunizmi, Shiizmi dallohet per nga Udheheqesia shpirterore ose Imamati, ndersa Sunizmi nuk bazohet ne ket.
Gjate disa debateve me disa klere Islam ose Imam kemi ra ne ndesh se Shiitet nuk jane aspak Musliman edhe pse vetequhen te tille (kjo e thene nga kleret), eshte qe me nxiti nje dyshim per kete shkolle Kur'a-ore?
Pyetja ime eshte a jane Shiitet Musliman me plot kuptimin e fjales, pa mare parasyshe se disa sekte te tyre kane devijuar shume?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dallimi ne mes Shiizmit dhe Sunizmit? (Metodologjia e besimit Shiit)?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Diskutiv dhe Rregullat :: Diskutime Islame-
Kërce tek: