islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Shemsi
S.Moderator
S.Moderator
Shemsi

Numri i postimeve : 1500
Data e regjistrimit : 26/11/2009
Nacionaliteti-Sheti : Köln-Deutschland

Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha Empty
MesazhTitulli: Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha   Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha EmptyTue 1 Jan 2013 - 14:48

Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha Xhenneti-300x157
Nga Ebu Hurejre (Allahu qoftë i kënaqur me të) përcillet se i Dërguari i Allahut (paqja dhe lëvdatat e Allahut qofshin mbi të) ka thënë:

Allahu tha: “Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha, në dorën Time është nata dhe dita.”

(Buhariu nr. 6181, Muslimi nr. 2246)

Allahu ju shperbleft per postimin.
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha Animation15mt1xr8en8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Bijtë e Ademit shajnë kohën, ndërsa Unë jam koha
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: ARKIVA :: 2011 :: Tema-
Kërce tek: