islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Zudi Fejzuli
Administrator
Administrator


Numri i postimeve : 633
Data e regjistrimit : 17/05/2010
Nacionaliteti-Sheti : Bologna.Italy

I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
MesazhTitulli: I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.   I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 Mar 2013 - 11:19


Allahu ju shperbleft per postimin.
O Allah...të lutem më fal ne rast se e kam zemëruar ndonjeherë Nënën time. O Allah...të lutem dhuroji Nënës time Xhennetin Firdeus. O Allah...bekoje atë në këtë botë dhe në botën tjetër. O Allah...Të lutem tregohu i mëshirshëm Me të, ashtu sic u tregua ajo me mua kur isha fëmijë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
xhenetlinjeinshalla
Motrat islame
Motrat islame


Numri i postimeve : 10
Data e regjistrimit : 17/01/2013

I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. Empty
MesazhTitulli: Re: I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.   I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain. EmptyThu 14 Mar 2013 - 13:08

allahu te shperblefte vellai nderuar. por nese me lejon te them dicka per hir te allahut?! ilahi me muzike nuk eshte mire me ndegjue!nuk eshte mire nuk eshte e pelqyshme ne islam. mund ta ilustroj me dicka marrur ne librin per jeten e profetit ton muhamedit a.s. nje pjese ku e cek muziken. eshte nisur profeti jon a.s te shkoje ne nje dasem apo aheng por allahu e ka ndale i ka cue gjume e ska shkue. edhe naten tjeter eshte nisur perseri te shkoj por allahu perseri i ka cue gjume dhe kur i ka dal gjumi ne mengjes ka then qe nuk do te shkoj me se allahu me ka ruajt mua. mund te ceki edhe nje ajet ne kur'anin fame larte ku thot do te vije koha qe njerzit do blejne shume gjera te pavlera qe do ti largojne njerzit nga rrugae drejte dhe per kete shume dijetar jane te nje mendimi qe behet fjale per muziken. ma bej halllall me respekt xhenetlinjeinshalla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
I pershendes gjithe anetaret e forumit Islami eshte Drite me nje Ilahije nga Maher Zain.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ilahije-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: