islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! Empty
MesazhTitulli: Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!   Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur! EmptyWed 7 Aug 2013 - 18:28

[Only admins are allowed to see this image]
Para se Ramazani të përfundojë!
Para se Ramazani te përfundoje:
Mbylli portat e urrejtjes!
Trokit ne portat e respektit dhe miqësisë!
Fale te afërmin dhe te largëtin!
Shtoji hapësirat e bardha ne zemrën tende dhe mbylli përfundimisht ato te zezat!

Para se Ramazani të përfundojë!
Shpejto për punë të mira!
Distancohu nga harami
E majta mos e dijë çfarë jep e djathta
Distancohu nga përgojimi!
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Distancohu nga hamendësimet e liga.
Distancohu nga të bërit keq, qoftë dhe ndaj atyre të cilët e kanë shkatërruar diçka të bukur brenda teje!
Ruhu nga zullumi, pasi ditën e Kiametit vjen i shumëfishuar!
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Shkruaj një letër ku u kërkon falje atyre që pushojnë në ndërgjegjen tënde, atyre që e trazojnë gjumin tënd dhe atyre që e ngacmojnë kujtesën tënde. Kjo, sepse edhe ti, dikur, u ke shkaktuar sadopak dhimbje.
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Hape zemrën tënde të mbyllur, me çelësin e tolerancës
Trokiti dyert e mbyllura mes teje dhe mes tyre.
Vendos buqeta lulesh tek pragjet e tyre
Bëj ç’mos që hapësira mes teje dhe atyre, të jetë e bardhë si bora e pastër
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Kujtoji ata që dikur e mbushnin Ramazanin tënd plot jetë
E që më pas, ditët bënë të tyren, ata u larguan siç largohen ëndrrat
Duke lënë pas tyre vetëm hidhërim e mall, sa herë që i kujton
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Bisedo gjatë me veten tënde
Udhëto në thellësitë e vetes
Kërkoje me qiri në dorë veten
Kërkoji asaj falje dhe ndihmoje tu kërkojë falje
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Humbe kujtesën tënde të dhimbshme, sa të mundesh
Mos i kërko goditjet e pabesa që të erdhën pas shpine
Mos i numëro humbjet e tua me ta
Mos e burgos veten në qelinë e dhimbjes
Mos e fshikullo veten me kërbaçin e pendimit
Fali ata që të zhgënjyen
Ata që ta hodhën
Ata që të shpërfytyruan
Ata që të vranë
Ata që të përgojuan dhe hëngrën nga mishi yt i vdekur, duke i harruar ditët e bukura që patën ndarë dikur me ty.
 
Para se Ramazani të përfundojë!
Mbylli sytë sa më thellë
Që ta kuptosh begatinë e shikimit
Që të kujtosh varrin
Errësirën e varrit
Vetminë e varrit
Dënimin e varrit
Të kujtosh njerëz të dashur, të larguar, të cilët lanë pas dhimbje dhe hidhërim, sa gjerësia e tokës.
Ata lanë pas plagë sa gjerësia e qiellit.
Mbetje të dhimbshme që të zënë frymën sa herë kalon pranë tyre.
Kujtime të bukura
Shtiru sikur qan, edhe nëse nuk qan dot
Ndoshta Zoti, të fal ty dhe i fal edhe ata

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Para se Ramazani të përfundojë!Vetëm edhe disa orë i kan ngelur!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: