islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        Empty
22022014
Mesazh[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon

[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        21493c10
Përbërësit:

* 4 filxhanë ujë

* 2 filxhanë lëng pule pa kripë

* 1 qepë e vogël, e prerë në feta

* 2 fileta pule

* 1 gjethe dafine dhe 1 degëz majdanoz

* 1\2 lugë vaj ulliri

* 1 qepë e vogël, e grirë

* 1 thelb hudhër, e grirë

* 1\2 spec i gjelbër, i prerë hollë

* 2 domate mesatare, të grira hollë

* 1\2 spec djegës, për shije

* kripë dhe piper i zi i sapobluar

* lëngu i një limoni, dhe lëkurat për zbukurim

 

Përgatitja:

* Ngrohim furrën në 200 gradë.

* Bashkojmë në një tenxhere ujin, lëngun e pulës, filetat, qepën, gjethen e dafinës, dhe majdanozin. I ziejmë për 20 minuta derisa pula të jetë zbutur. E kullojmë lëngun në një enë. Grijmë pulën.

* Në një tigan ngrohim vajin. Shtojmë qepën, hudhrën, specin e gjelbër, domatet dhe specin djegës. I gatuajmë derisa të zbuten, duke i përzierë herë pas here. Shtojmë lëngun dhe pulën. I ziejmë për rreth 5 - 10 minuta, derisa perimet të jenë zbutur.

 

* I shtojmë kripë, piper për shije dhe lëngun e limonit e hedhim nëpër tasa. I vëmë sipër pitet.

* E servirim të zbukuruar me lëkurat e limonit. /TG Ky artikull është marrë nga http://kohaislame.com.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon                        8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon :: Komentet

No Comment.
 

[Kuzhinë] Supë me pulë dhe limon

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: