islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
08062014
Mesazh[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE (u176u)musaka-me-mish-te-bluar-638x425Perberesit

 • 500 gr mish te bluar
 • 2 qepe
 • 2+2 luge vaj
 • 2 gota uje
 • 1 luge mëlmesa(vegete)
 • ½ luge biber
 • 6 ve te ziera +nji ve te tere
 • 1 luge miell
 • 200 ml qumësht
 • 100 gr djath

Grihet imet qepa dhe i shtohet mëlmesa dhe nje luge vaj dhe nje gote uje dhe lihet te ziej derisa te avulloj uji. Pastaj shtohet mishi dhe biberi dhe nje gote uje dhe lihet te zihet prapa derisa uji te shteroj dhe ne fund kur te shteroi uji i shtohet nje ve e tere dhe përzihet masa qe te behet me kompakte. Preferohet te behet ne tepsi xhami te qendrushme ndaj zjarri. Lyhet tepsia me vaj dhe renditen vezet e ziera te ndara ne dysh nga ana e ndare te jete poshte dhe mbi te qitet masa me mish dhe dhe salca e pergaditur nga dy luge vaj te nxehte,te ciles  i shtohet nji luge  miell dhe e perziejme pak dhe i shtojme qumështin .Salcen e qesim parmbi mish dhe mbi te djath ne rende dhe piqet afro nje ore ne temp. 180 0C.Ju befte m ire./mesazh.com.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE :: Komentet

No Comment.
 

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: