islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës

Share
 

 [Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE Empty
08062014
Mesazh[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE (u176u)musaka-me-mish-te-bluar-638x425Perberesit

 • 500 gr mish te bluar
 • 2 qepe
 • 2+2 luge vaj
 • 2 gota uje
 • 1 luge mëlmesa(vegete)
 • ½ luge biber
 • 6 ve te ziera +nji ve te tere
 • 1 luge miell
 • 200 ml qumësht
 • 100 gr djath

Grihet imet qepa dhe i shtohet mëlmesa dhe nje luge vaj dhe nje gote uje dhe lihet te ziej derisa te avulloj uji. Pastaj shtohet mishi dhe biberi dhe nje gote uje dhe lihet te zihet prapa derisa uji te shteroj dhe ne fund kur te shteroi uji i shtohet nje ve e tere dhe përzihet masa qe te behet me kompakte. Preferohet te behet ne tepsi xhami te qendrushme ndaj zjarri. Lyhet tepsia me vaj dhe renditen vezet e ziera te ndara ne dysh nga ana e ndare te jete poshte dhe mbi te qitet masa me mish dhe dhe salca e pergaditur nga dy luge vaj te nxehte,te ciles  i shtohet nji luge  miell dhe e perziejme pak dhe i shtojme qumështin .Salcen e qesim parmbi mish dhe mbi te djath ne rende dhe piqet afro nje ore ne temp. 180 0C.Ju befte m ire./mesazh.com.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE :: Komentet

No Comment.
 

[Kuzhina] MUSAKA ME MISH TE BLUAR DHE VEZE

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Kuzhina Islame-
Kërce tek: