islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2998 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri shqipor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... Empty
MesazhTitulli: DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...   DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>... EmptyFri 27 Jun 2014 - 22:58

Transmetohet nga i dërguari i fundit i All-llahut, Muhammedi, paqja e
All-llahut qoftë mbi të, se ka thënë: “Zoti i Madhëruar ka thënë: “Çdo
vepër e birit të Ademit i takon atij, përveç agjërimit. Ai është për
Mua dhe Unë shpërblej për të. Agjërimi është mburojë (nga epshet dhe
zjarri), prandaj kur të agjërojë ndokush le të mos flasë fjalë të ndyta
dhe mos ta ngre zërin, e nëse dikush e ngacmon apo e sulmon, le të
thotë: Unë agjëroj, unë agjëroj!”.Dhe, pasha Atë në dorën e të cilit është shpirti i Muahmmedit, aroma e
pakëndshme që del nga goja e agjëruesit është më e mirë tek All-llahu
se sa era e miskut. Agjëruesi i përjeton dy gëzime: kur të hajë iftar
gëzohet dhe kur ta takojë Zotin e vet gëzohet për agjërimin e vet (për
shpërblimin)”. (Buhariu dhe Muslimi).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
DY HADITHE TE RENDESISHME MBI AGJERIMIN ....>>>...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Kërce tek: