islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>..

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. Empty
MesazhTitulli: HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>..   HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>.. EmptyTue 1 Jul 2014 - 22:53

Ebu Hurejra r.a. tregon se i Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: "Kushdo që e mban agjërimin gjatë muajit të Ramazanit me besim të sinqertë dhe me shpresë (për të fituar shpërblimet e Allahut e jo për t'u dukur), atëherë atij do t'i falen të gjitha gjynahet e tij të kaluara." (38)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HADITH....Kush e agjeron Ramzanin me sinqeritet ...>>..
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Kërce tek: