islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Empty
MesazhTitulli: [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani   [Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani EmptyFri 4 Jul 2014 - 2:24

[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani Muslimanet-e-kines-239x198
Autoritetet në Turkestanin Lindor (Xinjiang) në Kinë kanë ndaluar studentët dhe mësimdhënësit që të agjërojnë muajin e shenjtë të Ramazanit, duke shtypur edhe më tej liritë fetare të popullsisë myslimane ujgure. Mediat locale njoftoi gjithashtu se anëtarët e partive, mësuesit dhe të rinjtë nuk mund të angazhohen në agjërim të Ramazanit. Turkestani Lindor, një prej të burimeve më të pasura minerale në botë është i rëndësishëm për të plotësuar nevojat energjetike të Kinës. Analistët thonë se pavarësisht nga pasuria e saj minerare dhe miliarda dollarë të investimeve, shumë të ardhura kanë shkuar në shumicën kineze “Han”, duke nxitur zemërim në mesin e ujgurëve. Grupet e të drejtave të njeriut ankohen se ujgurët – të cilët flasin një dialekt turk – janë shkëputur nga zhvillimi ekonomik, sepse ata përballen me diskriminim në punësimin. Rreth 200 persona kanë vdekur në trazirat në Turkestanin Lindor në vitin e kaluar, thonë burimet nga qeveria. Politikat shtypëse të qeverisë në Turkestanin Lindor, duke përfshirë edhe kontrollet mbi Islamin, kanë provokuar trazira, një fakt që Pekin e mohon. /mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Ramazani neper bote] Muslimaneve ujgur ju ndalohet serish Ramazani
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Kërce tek: