islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyYesterday at 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rezarta
Antar-aktiv
Antar-aktiv
rezarta

Numri i postimeve : 239
Data e regjistrimit : 24/02/2013

HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit Empty
MesazhTitulli: HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit    HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit EmptySun 6 Jul 2014 - 19:52

Dhjetëshi i parë i Ramazanit është rahmet, meshire.dhjetëshi i dytë është magfiret,falje. ndërsa dhjetëshi i tretë është shpëtim nga zjarri i xhehenemit.
Nje hadith i bukur qe ndoshta rralle e keni degjuar 
Pejgamberi alejhi selam thotë:

“Është një muaj, i cili fillimi i tij është mëshirë, mesi i tij është falje dhe fundi i tij është shpëtim nga zjarri.”
(Transmetojnë Ibën Huzejme dhe Bejhekiu)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
HADITH......Rhameti ,magfireti dhe shpetimi nga zjarri ..nepermjet Ramzanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Hadithet e Ramazanit-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: