islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
ForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 [Foto] Ramazani nëpër botë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Foto] Ramazani nëpër botë Empty
MesazhTitulli: [Foto] Ramazani nëpër botë   [Foto] Ramazani nëpër botë EmptyThu 10 Jul 2014 - 3:43

Ramazani është një kohë e shenjtë, shpirtërore: një muaj agjërim dhe festë, falje dhe pastrim. Konsiderohet koha më e shenjtë e vitit për mbi 1.6 miliardë myslimanët e botës. Është gjë e mrekullueshme kur kaq shumë popuj të ndryshëm mes tyre, nga Indonezia e India që kanë numrin më të madh të myslimaneve, tek Lindja e Mesme, Turqia, Afrika Veriore... bashkohen prej këtyre traditave. Ja një vështrim i skenave të Ramazanit përreth botës gjatë kësaj jave.

[Foto] Ramazani nëpër botë Ramaza10Allahu ju shperbleft per postimin.
[Foto] Ramazani nëpër botë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Foto] Ramazani nëpër botë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: