islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3000 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri giannitifeki@gmail.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Bujamin
Pena e Artë
Pena e Artë
Bujamin

Numri i postimeve : 423
Data e regjistrimit : 26/08/2010
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë- Maqedoni

Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" Empty
MesazhTitulli: Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"   Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit" EmptySun 13 Jul 2014 - 3:46

Në vitin 1877, në Amerikë Dr. Edward Dyun filloi një studim në lidhje me të mirat e agjërimit . 
Ai titulloi më në fund librin "Terapia me anë të agjërimit", ai ka shkruar në të : 

" Ky libër është shkruar me anë të përvojave jetësore të një doktori i cili ka kërkuar shërim me anë të ilaçeve.
 Pasi u binda se të gjitha ilaçet ishin efektive në shërim unë provova agjërimin dhe mund të them me siguri 
të plotë se agjërimi është një mënyrë për të luftuar të gjitha sëmundjet që mund të kalojë një njeri. "

" Dhe kur të sëmurem Ai më shëron", [Kur'an. Shuara, ajeti.80]
Profeti Muhamed a.s. thotë: " Agjëroni që të gjeni shëndet "

Allahu ju shperbleft per postimin.
<br>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dr. Edward Dyun "Terapia me anë të agjërimit"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: