islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
MesazhTitulli: DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI   DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyThu 24 Jul 2014 - 3:58


Duaja e Natës së Kadrit

Eudhubilahi minesh-shejtanir Raxhim
Bismilahir Rahmanir Rahim.

Elhamdulilahi rabil-alemin Wes-salatu ves-selamu ala Resulina Muhamedin Ve ala alihi Ves-sahbihi Exhmaiin.

Falemenderimi dhe Lavdërimi i qoft All-llahut.Zotit të botëve.Bekimi dhe paqja qofshin mbi të Dërguarin tonë Muhammedit a.s,mbi familjen e tij dhe mbi gjithë shokët e tij.

Falemenderime Allahut. Zotit të botëve. Bëmirësit të përgjithshëm, Mëshiruesit Sunduesit të Ditës së Gjykimit. Vetëm Ty, O Zot të adhurojmë, dhe vetëm prej Teje ndihm kërkojmë. Udhëzona në rrugën e drejtë. Në rrugën e atyre që i udhëzove dhe bekove. O Zot, runa nga rruga e atyre që janë të humbur dhe që shkaktojnë hidhëriminTënd.

O Zot i Madhërishëm, Krijues i të gjithë botërave! Burim dhe mbrojtës i jetës! Zot i të gjithë atyre që dihen dhe nuk dihen, I të gjithë atyre që shihen dhe nuk shihen, I të gjithë atyre që miren dhe nuk miren me ment.Paç Lavdi dhe të qofshim falë.

O Zot i Madh.

Me zemër të penduar e me shpirt të pastër në këtë Natë të Bekuar, po të lutemi dhe po të drejtohemi për mirësi në adhurimin tonë, për ndihm në punët tona me të cilët Ti je i kënaqur.

O Zot i Madh!

Ti je mbrojtësi ynë, mbrona nga vështirësitë,nga pakënaqësitë. Pëlqe ibadetin tonë, punën tonë, veprimet tona, mbrona nga shikimet qëllimkëqija, nga brengat dhe telashet në shtëpitë dhe familjet tona.

O Zot i Gjithmëshirshëm,fali lëshimet tona,paditurin tonë, të metat tona dhe teprimet në jetën tonë. O Zot, mëkatet tona të përparme dhe të pasme, ato që i dimë dhe ato që nuk i dimë, na i fal dhe na i mbulo ato.

O Zot, Ti që je pa fillim dhe pa mbarim,Ti që na din neve më mirë se sa e dimë ne veten tonë. Nuk ka Zot pos Teje. O Zot Ty je Sundues i Gjithpushtetshëm. Gjithëçka është në Dorën Tënde! Dhe askush s'mund të qëndroj përball vullnetit Tënd.

O Zot! Sundues i Gjithësisë! Të drejtohemi me përvuajtërie me zemër të penduar, për prindërit tanë, për etërit tanë, për nënat tona,për vllezërit tanë, për motrat tona, për bijtë tanë, për bijat tona,për paraardhësit tanë të ndëgjueshëm ndaj Teje. Dhurona Bekimin dhe Bereqetin Tënd, kënaqësinë Tënde.
Ti na krijove, ne jemi robërit Tu. I përmbahemi besës që ta kemi dhënë.Ruana premtimin tonë, dëgjona O Zot lutjet që po ti Drejtojm. Ne nuk kemi mbrojtës tjetër përveç Teje.
O Zot na çliro nga dora e armiqve Tu dhe armiqve tanë.

O Zot i Lartësuar, në kêtë natë të bekuar, duart kah Ty i kemi çuar Të lutemi O Zot, ndihmoj vllezërit tonë në Palestin-Gaza,në Siri, në Irak, Avganistan, Çeçeni, dhe gjithkund ku ato shtypen dhe ku kan nevojë. O Allah për hirë të kësaj nate të bekuar, jepu forc luftarve, durim per humbjet si dhe shperblim fitoren kundër armiqve tu dhe armiqve te Islamit, Nëse ata fitojn O Zot nëpër mes tyre fiton islami përhapet e vërteta dhe zhduket e kota.

O Allah, vajin tonë shëndëroje në gëzim, hidhërimet tona në pajtim, dhimbjet tona në shërim, shqetësimet tona në qetësim, në mesin tonë dërgo mirkuptim, që ashtu siç kemi lindur ashtu edhe të jetojm në islam dhe të të shprehim falemenderim.

O Zot, me gjithë në këtë natë të bekuar dhe në këtë vend të nderuar, të premtojm,se përveç Teje askënd nuk do ta adhurojm.
Vetëm Ty do të Madhërojmë, vetëm Ty do të Lavdërojmë, të premtojm se për syfaqësi dhe krenari këtë s'do ta bëjmë.

O Zot i Lartësuar, që je duke na shikuar, të Mbështetemi Ty për të këqijat që kemi bërë dhe vepruar, të lutemi me na i fal dhe me na i mbuluar, për hirë të kësaj nate të bekuar, për hirë të Kur'anit që këtë natë e ke filluar, për hirë të melekve që botën kan rrethuar, për hirë të asaj që me paqe e ke mbuluar, që në të çdo gjë e ke caktuar. Të lutemi mirësi, shëndet, paqe, dashuri, rehati, pasuri, mbrojtje, fitore këtë vit me na caktuar.

O Zot, Mardhëniet tona na i rregullo, qëllimet tona na i pastro, zënkat dhe hidhërimet që kemi në mes nesh na largo,gjendjen na përmirëso,drejt rrugës së drejt na drejto, nga rruga e keqe na largo,Jetën tonë na e shto, nga zjarri i xhehennemit na mbroj dhe na largo, natën e varrit na e ndriço, veprat tona të mira në mizan na rando, të kqijat na i fshi dhe na i mbulo, mbi zan na lehtëso, të sëmurit tonë na i shëro, të vdekurit tanë na mëshiro, të burgosurit tanë na liro, rinin në islam na udhëzo,fëmijët tanë në frymën islame na eduko,lutjet tona na dëgjo dhe na i prano, gjithmon pran nesh qëndro.

Qëndro pran nesh atë ditë kur emri ynë do të harrohet,kur varri ynë do të shkatërrohet, kur fëmiu nga prindëri dhe prindëri do të largohet, kur veprat tona para Teje do të peshohen, kur vetëm Mëshira Yte do të kërkohet.

O Zot i Lartësuar! Të dëgjuarit tonë na pastro dhe na beko, nga dëgjimi i harramit na largo, zemrat dhe të pamurit tonë na pastro, gjuhat tona për dhikër na liro, për përgojime dhe harrame na shtërngo.

O Zot i Madh!
Ti je dritë e qyejve dhe e tokës, me dritën Tënde mbushi zemrat tona, shëndriti fytyrat tona, ndriçona të djathtën tonë, ndriçona të majtën tonë, ndriçona qëndrimin tonë, ndriçona vendëqëndrimin tonë, ndriçona familjet tona, ndriçona vattrat tona, ndriçona vllezërit dhe motrat tona, O më i Mëshirshmi Mëshirues.

O Zot i Gjithësis! Kompenzoi humbjet tona, lehtësoi brengat tona, shlyej mëkatet tona, në të djatht na jep fletushkat tona, rëndo peshoren e të mirave tona, dhe na përgëzo me pamjen Tënde O më i bukuri i Gjithësis.
O Zot i Madh!
Kërkojm faljen Tënde, kërkojm Mëshirën Tënde, O Zot shtona diturin, pakona paditurinë, mos na lako zemrat tona pasi që na udhëzove. O i Përjetshmi mbykqyrës, O i Përjetshmi Furnizues, shtona fuqin e dashurisë,ibadetit,sinqeritetit dhe të mirënjohjes ndaj Teje.
Forcona imanin ta ndjekim Kur'anin, ta jetësojm islamin në jetën që na dhurove dhe me të cilën do të dalim para Teje.

O Zot Ty je falës , e don faljen, na fal neve.
Amiiin
Shkrujti: Ilaz Salihi.....Imam në xhamin e shqiptarve Bibbien (Arezzo) Itali

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI Empty
MesazhTitulli: Re: DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI   DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI EmptyTue 14 Jul 2015 - 4:42

Edhe sonte e benem kete dua benem lutjen e caktuar per naten e kadrit e cila ka ardh me hadith : O Zot Ti e falës, e don faljen më fal mua, falëm tesbih namazin knaqësi e madhe ....Allahu ua prnaoft  të gjithve duat, agjerimet,ibadetet,dhikrin,sadakat...Allahu na mudnesoft edhe vitine ardhshëm ta arim dhe shum vite tjera amiin.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
DUAJA E NATËS SË KADRIT E BËRË NË XHAMIN E SHQIPTARVE BIBBIEN ITALI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Duat e Ramazanit-
Kërce tek: