islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Gjashtë fakte për vezët
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

» Lajme Ditore:U dënua me burg përjetë për përdhunim, lirohet pas 36 vitesh sepse ishte i pafajshëm
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 23 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 23 Mar 2019 - 18:45 nga Admin

» Lajmet Ditore:Jamie Shea për sulmet e NATO-s mbi Serbinë, 20 vjet më pas: Bombardimet kanë qenë të justifikuara
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 23 Mar 2019 - 18:43 nga Admin

» Lajmet Ditore:Aksion anti-terror në Gjermani: arrestohen 11 persona, planifikuan sulme për të vrarë sa më shumë njerëz
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptySat 23 Mar 2019 - 18:39 nga Admin

» Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:47 nga Admin

» Hudbe e xhumas 22.03.2019 Islamischen Verein Frankenthal-Tema:"Urtesitë e ngjarjes së javës së kaluar"
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 22 Mar 2019 - 18:29 nga Admin

» Protest në Melburn Australi në ndihm të muslimanve me parullën: "Jo urejtje,jo dhunë musliman jeni të mirëseradhur këtu"
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 22 Mar 2019 - 17:45 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 335 më Fri 27 Jun 2014 - 22:00
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2992 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri imran maqkaj

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24155 artikuj v 13325 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
MesazhTitulli: Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit   Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyMon 28 Jul 2014 - 2:02

Es-selamu alejkum të nderuar Anëtarë dhe Anëtare si dhe ju vizitor të nderuar në emër të stafit të Forumit Islamieshtedrit si dhe në emrin tim personal ua urojm festën e “Fitër Bajramit” duke shpresuar dhe lutur Allahut që kjo Ditë madhështore të jetë: Ditë paqeje dhe Gëzimi për ju dhe familjet tuaja, shtëpit tuaja, vllezërit dhe motrat tuaj.
Kjo Ditë qoft Ditë begatie e humaniteti,lumturie dhe dashurie.
Kjo ditë qoft ditë fitimi për luftarët në mbrojtje të islamit, Ditë lirimi për të burgosurit dhe të shtipurit,Ditë gëzimi dhe begatije për jetimat dhe fukarat.Ditë shërimi për të sëmurët, Ditë shpërblimi për agjëruesit,udhëzim dhe bindje për jo agjëruesit.


Edhe një herë për hajr ju qoft Fitër Bajrami e prithsim për shumë vjetë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8299
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit Empty
MesazhTitulli: Re: Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit   Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit EmptyFri 17 Jul 2015 - 8:59

S5risht urime edhe këtë vjet dhe shum vjet inshaallah per hajr ju qoft Fiter Bajrami Allahu ua prnaoft agjërimin,ibadetet dhe inshaallah ua dhasht shperblimine premtuar xhenentin e rejjan.
Le te jete kjo dite hare, lumturi dashuri,pajtim qetesi paqe per ju dhe familjet tuaja.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Mesazh urimi nga stafi i Forumit për Festën e Fitër Bajramit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Urimi i Bajramit-
Kërce tek: