islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kuranit!   [Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! EmptyTue 12 Aug 2014 - 1:16

[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! 1900164_524484697670556_1431056207_n Storie e bukur
Hiba Ammar shkruan: Kur babai im I propozoi martesë nënës time, vendosi që si mehër t’ia dhuroj suren Ali-Imran, të cilën kishte mësuar përmendësh. Dhe kur im shoq donte të me propozojë mua, babai im i tha atij se ai do të duhet të mësoj përmendësh ndonjë kaptinë të Kur’anit si mehër për mua dhe se nuk do të ketë martesë deri sa unë të marrë mehrin.

Babai më tha që të zgjedh një sure dhe unë zgjodha Suren An-Nur. Edhe pse kjo kaptin përmban vargje me kuptim shumë të bukur, ishte e vështirë për tu mësuar. Përskaj të gjitha obligimeve që burri im kishte për të përgatitur folenë tonë të përbashkët, ai nuk la anesh Kur’anin dhe mesoi suren gjat gjithë muajit.


Pak ditë para dasmës tonë, burri im erdhi në shtëpinë time që ta "dorëzoj Mehrin " dhe filloi ta recitoj suren para babait tim. Babai i tha se çdo herë që bën një gabim, do të duhet ta recitoj suren përsëri që nga fillimi deri sa të arrij ta recitoj atë pa asnjë gabim.

Burri im filloi ta recitoj kaptinën An-Nur me zërin e tij të bukur dhe të butë, kështu që këtë moment unë asnjëherë nuk do ta harroj. Nëna ime dhe unë u shikum për një çast dhe buzëqeshëm, duke menduar se në çdo moment ai do të gaboj dhe do të duhet të filloj përsëri që nga fillimi I kaptinës.

Megjithatë, burri im - lus Allahun ta shpërblejë atë – kishte mësuar surën në mënyrë aq të përsosur sa që nuk bëri asnjë gabim.

Kur ai përfundoi duke recituar suren, i ati iu afrua atij dhe e përqafoi e I tha, "Sot unë do ta martoj vajzën time me ty, pasi ti përmbushe Mehrin e saj dhe premtimin që dhae ."

Burri im nuk ka paguar mehër në të holla dhe kurrë nuk bleu ari në vler prej dhjetëra mijëra denar. Ishin të mjaftueshme për mua fjalët e All-llahut si betim / kontrata mes nesh.

Sot, unë pyes veten: "Cilen sure do ta zgjedh vajza ime të jet mehri I saj ?”

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam per motrat musliamne] Meher nje sure e Kur\anit!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Gruaja dhe familja :: Tregime për motrat muslimane-
Kërce tek: