islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek Empty
MesazhTitulli: [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek   [Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek EmptySun 7 Sep 2014 - 18:32

بسم الله الرحمن الرحيم[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_1
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_2
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_3
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_4
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 113_5

BISMILAHIR RAHMANIR RAHIM


Kul Eudhu birab-bil felek (1) Min sher-ri ma khalek (2) we min sher-ri gasikin idhaa vekab(3) We min sher-rin-nefaathaati fil aukad(4) We min sher-ri haasidin idhaa hased.(5)

Përkthimi:             Me Emrin e Allahut Bëmirësit e Mëshiruesit


Thuaj: I mbështetem Zotit të agimit,(1) Prej dëmit të çdo krijese, që Ai e krijoi.(2) Dhe prej errësirës së natës kur ngryset plotësisht.(3) Dhe prej dëmit të atyre që lidhin dhe fryejnë nyja.(4) Edhe prej dëmit të smirëkeqit kur sipas smirës vepron.(5)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Kur'ani me transkriptim-Shkronaj shqipe] Suretul Felek
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur'ani me transkriptim-
Kërce tek: