islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” Empty
MesazhTitulli: [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”   [Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” EmptyTue 28 Oct 2014 - 21:55

"Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül, gel o bayıltan renklerinle, gel gönlüme dökül, vaktidir ağlayan gözlerimin içine güley kupkuru çölleri cennete çeviren gül..." M.Fethullah Gülen "Kişi sevdiği ile beraberdir" dedin ey Güzel!
Gece nasıl ki ayı severse,ay da nasıl ki yıldızlarını kucaklarsa mavi akvaryumunda,öyle bu gönül sevdi bir kere,göremeden,vazgecilmez insanı "Seni" ey Güzel.Bir Hadicen olsaydım. Bahçenin en güzel gülü, sultanların şahı... Ahh! Gül gibi Fatıma kızın olsaydım, gururumla savaşırdım ansızın olsa. Bazen aklıma gelirde Ebu Bekir der şu yürek, sıddîk, aziz-ilk ve en güzel dostun, hicrette yol arkadaşın,mağara dostun (Allahın rahmeti onların üzerine olsun), yine ben aciz bir kul!
Vicdanım sakat söylemeye, ne doğruluk ne doğru,ne iyilik ne iyi. Bahçende en güzel dal, unuttu yemiş vermeyi... Günahın kursağında, haramların petetği.
Çölleredökülsün yıldızlar,yetimler dizilsin yoluna "ben" ardından.
Adını heceliyorum korkudan şimdi, seni kaybedeceğim kabusunu aklıma yerleştirmem diyorum ama, O vesfese var ya, babamız cennetten çıkaran...Işte o korku! Sev beni ey Güzel! Sevde, sevdir beni en sevdiğine. Belki seni sevdiğim kadar olmasada aşk. Aşk mı dedim?!! Sonunda dil söyler kalbin ezberlediği hissi. Hiç unutamayacağı o Nuru. Bir gitarın bozulan sadece bir teli, kötü.Ses kordosunun bozulmasına mani olur, artık bir işe yaramaz olur ya,tıpkı benim halimin aynası derim,bu his yok olursa bedenim beden kalır şu canda,bir et parçası! Beni cansız can bırakma karanlık dünyamda, gel o bayıltan renklerinle renk ver ona, gel gönlüme dökül ey Güzel! Ne Yunuslar, ne Yakublar, ne Yusuf babalar sevdin hepsi sanki Nuh dedenin antika gemisine binip, hiç batmayan güneş ışığına hep doğruluğa doğru yüzmüşler iman kanatlarıyla.
Aşk'tır o! Sevgilinin ölümünü duyan, kafasını duvarlara çarpıp, kendini yerlere seren devesi. Aşk'tır o derim! Kâlû Belâ'dan beri ben benden vazgeçmişim,"Sevmek ölmekle başlar" Şimdi kucakla beni ey Sevgili!

Bushra Halimi III – B
Uskup Kiz Subesi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL” 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Turkce] “KUCAKLA BENI EY GÜZEL”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Other Language :: Other Language :: Turkce-
Kërce tek: