islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyYesterday at 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyYesterday at 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyYesterday at 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyYesterday at 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyYesterday at 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Empty
MesazhTitulli: [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s   [Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s EmptySun 2 Nov 2014 - 19:27

[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s Energy-beam-264x177 Ibn Abbasi r.a thotë: “Një ditë i Dërguari i Allahut s.a.v.s ishte duke ndejtur me ne, ndërsa me atë ishte Xhebraili a.s , kur për një moment sipër kërciti diçka. Xhebraili ngriti shikimin e tij drejt qiellit dhe tha: “Kjo i hapi dyert e qiellit të cilat deri tani nuk janë hapur asnjëherë.
Prej tyre u lëshua meleku i cili erdhi tek i Dërguari i Allahut dhe i tha: “Gëzohu me dy drita o Dërguari i Zotit, këto drita nuk i ka pasur asnjë i dërguar para teje, ndërsa ato janë: “Sureja Fatiha dhe dy ajetet e fundit të sures El-Bekare (ameneresulu).

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim nga Hadithet e Muhammedit s.a.w.s] Dy dritat me të cilat u përgëzua Muhamedi a.s
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Hadith :: Tregime nga hadithet e Muahmemdit a.s-
Kërce tek: