islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Empty
MesazhTitulli: [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen   [zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen EmptySat 24 Jan 2015 - 15:57

[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen Pleqeria-770x470 Shkencëtarët e kanë konfirmuar se, për të qenë fundi i jetës njerëzore i natyrshëm, plakja është mënyra më e mirë. Përndryshe, çdo tentim për ta zgjatur jetën e njeriut, duke i tejkaluar kështu kufijtë, mund të ketë vetëm pasoja shumë serioze, sikur që është kanceri.
Përpos kësaj, ata thonë: “Çdo përpjekje për t’u bërë i pavdekshëm është gjë që shkon kundër natyrshmërisë.”
Ata kanë ardhur në përfundim se, edhe përkundër shpenzimeve të mëdha, të cilat janë me milirarda, për shërimin e plakjes dhe të vazhdimësisë së jetës njerëzore, eksperimentet flasin se një gjë e tillë është e padobishme.
Për këto rezultate ka folur edhe pejgamberi i Zotit, Muhammedi a.s., i cili për pleqërinë pati thënë: “Për secilën sëmundje Allahu xh.sh., ka dërguar ilaçin dhe parandalimin, përpos njërës.” “E cila është ajo sëmundje, o Dërguari i Allahut?” – pyetën sahabët. “Pleqëria” – ishte përgjigjja e Muhammedit a.s.”  (Hadithin e shëndon Imam Tirmidhiu)
Burimi:  kaheel7.com
(Islampress)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[zbulim]Shkencëtarët vërtetojnë hadithin e Pejgamberit mbi plakjen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Zbulime-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: