islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Empty
20022015
Mesazh[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme Michel-Onfray-770x470  Filozofi i famshëm francez, Mishel Onfre (Michel Onfray), duke komentuar rreth ngjarjeve të fundit në redaksinë e revistës satirike, në njërin nga televizionet franceze, ndër të tjerash është shprehur:
“Ne, perëndimorët, shkojmë te vendet muslimane, përzihemi në punët e tyre të brendshme, i vrasim ata, qoftë kjo në Afrikë apo në Afrikën veriore, kurse, kur muslimanët mbrohen nga okupimi, ne i shpallim ata për terroristë. Muslimanët nuk janë aq naiv sikur që mendojnë njerëzit në Francë, Evropë apo në botë dhe se, ajo që ne u bëjmë atyre ne vendet e tyre, është shumë e tmerrshme se sa vrasja e 10 njerëzve. Ne, për çdo ditë, vrasim me qindra muslimanë në vendet e tyre.”
Ai ka shtuar gjithashtu: “Racizmi është problemi ynë. Pse, pas sulmit në “Charlie Hebdo”, nxituam shpejt që autorin e veprës së tillë ta shpallim për terrorist, ndërkohë që nuk ushtruam asnjë presion mbi drejtuesit e revistës që të ndalojnë së ofenduari Profetin Muhammed, e me këtë edhe vetë muslimanët,  duke bërë publikimin e karikaturave ofenduese.”
(Islampress)

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme :: Komentet

No Comment.
 

[Spciale] Filozofi francez: Atë që ua bëjmë ne muslimanëve është më e tmerrshme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Speciale-
Kërce tek: