islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:13

Ilahi në gjuhën shqipe dhe të huaj ju prezanton:
PREMIER:Furkan Junuzi - Ramazan forcim i Imanit (Official Video HD)
Teksti dhe melodia : Furkan Junuzi
Skenari: Amir Idrizi
Kamera: Flamur Osmani dhe Amir Idrizi
Montazha:Flamur Osmani
Vokalet percjellese:Ylber Aliu
Audio: Y.A Production
Realizoi: FVideos

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Fikret Dauti Ramazan mkisht mar malli 2015   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:17

Ilahi në gjuhën shqipe dhe të huaj ju prezanton:
PREMIER: Fikret Dauti Ramazan mkisht mar malli 2015
Teksti : Suzana Fazliu
Audio:Extreme Recording 
Video:Aksa ProductionAllahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Motrat Burrniku - Muaji i Bekuar 2015   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:19

PREMIER: Motrat Burrniku - Muaji i Bekuar 2015
Teksti : Suzana Fazliu
Melodia : Naim Qukiqi
Back Vocal : Eroll Dogani & Naim Qukiqi
Audio: Studio ERONA
Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Isen Selimi - QYSH ME PRIT UNË RAMAZANIN (Official Video 2015 HD)   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 EmptyFri 19 Jun 2015 - 3:23

PREMIER:Isen Selimi - QYSH ME PRIT UNË RAMAZANIN (Official Video 2015 HD)
Teksti: Bajram Shabani
Melodia : Ylber Qaili
Audio: Studio Meti

Video: Foto ART

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty
MesazhTitulli: Re: [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436   [Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
[Ilahijet e Ramazanit] Ilahijet e Ramazanit 2015/1436
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ilahijet e Ramazanit-
Kërce tek: