islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë Empty
MesazhTitulli: [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë   [Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë EmptyFri 3 Jul 2015 - 19:40

[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë 0023ae82cb0c136d94c42a-770x470Kina është duke shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me ankesat që Turqia ka ngritur, lidhur me kufizimet që Kina ka bërë për minoritetin e saj Ujgur mysliman, gjatë muajit të Ramazanit, raporton AP.

Zëdhënësja e ministrisë së Jashtme, Hua Chunying ka thënë sot se Pekini ka shprehur shqetësimet e saj në qeverinë turke. Ajo ka thënë se shteti kërkon sqarim për këtë çështje nga Ankaraja zyrtare.

Sipas ministrisë, këto shqetësime i janë shprehur amabsadorit turk në Pekin.

Pjesëtarët e minoritetit Ujgur në Kinë kanë thënë se Partia Komuniste, e cila qeverisë në Kinë, i ka ndaluar anëtarët e partisë, shërbyesit civilë, mësuesit dhe nxënësit që të agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Fëmijëve gjithashtu u ndalohet që të shkojnë në xhami, gratë dhe vajzat e reja nuk mund të mbajnë shami.

Turqia ka kulturë, fe dhe lidhje etnike me Ujgurët por gjithashtu synon që të mbajë marrëdhënie të mira me Kinën.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Ramazani nëpër botë] Kina e shqetësuar me ankesat fetare të Turqisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Ramazani nëpër Botë-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: