islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2996 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Clirim Sopa

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit Empty
MesazhTitulli: [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit   [Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit EmptySun 12 Jul 2015 - 20:39


 1. 1.       Në këtë natë vendoset fati i të gjitha krijesave për vitin e ardhshëm.
  2.       Në këtë natë shkruhet se kush do të jetojë dhe kush do të vdes.
  3.       Në këtë natë shkruhet kush do të nderohet, e kush do të mallkohet.
  4.       Në këtë natë shkruhet kush do të përcaktohet për xhenet e kush për xhehennem.
  5.       Në këtë natë shkruhet ku do të paraqitet thatësia dhe uria.
  6.       Shkruhet kush do ta kryn haxhin këtë vit kush jo.
  7.       Në këtë natë përcaktohen risqet.
  8.       Përcaktohet çka do të ndodhe gjatë një viti deri në vitin tjetër.
  9.       Çështjet e atij viti dërgohen nga Lehvi Mahvudhi për tek Melaiket të cilat shënojn urdhërat.
  10.   Dhe shkruhet çdo gjë tjetër të cilën e dëshiron Allahu të ndodh atë vit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Tema te Ramazanit] 10 caktime që ndodhin në natën e Kadrit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: