islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Foto Duaja e dites së tret
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

» Lajme Ditore:Mijëra persona përkujtojnë viktimat e sulmit terrorist në Zelandën e Re
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptySun 24 Mar 2019 - 19:26 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2993 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri mehmetaslan

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24163 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 [Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi Empty
MesazhTitulli: [Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi   [Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi EmptyFri 17 Jul 2015 - 9:20

Eudhu bilahi minesh shejtanir raxhim
Bismilahir rahmanir rahim
Elhamdulilahi Rabil Alemin wes-salatu weselamu ala Resulina Muhammedin we ala alihi wes sahbihi exhmeaiin.
 
Falemenderimet dhe Lavdrimet i qofshin All-llahut, Zotit të botrave. Bëmirësit të përgjithshme. Mëshiruesit dhe Mëshirbërësit. Sunduesit të Ditës së Gjykimit.
Vetëm Ty O Zot të adhurojm dhe vetëm prej Teje ndihm ,falje, dhe udhëzim kërkojm. Udhëzona në rrugën e drejt, në rrugën e atyre me të cilët Ty je i kënaqur. O Zot, rruna dhe largona nga rruga e atyre që shkaktojn hidhërimin Tënd.
 
Paqja dhe Bekimet qofshin mbi të të Dërguarin Tënd dhe tonin Muhammed Mustafan s.a.w.s, mbi familjen e tij të pastër dhe të ndershme si dhe mbi gjith shokët e tij të sinqert dhe besnik.
 
O Zot, Ty je Drita e tokës dhe e qyellit dhe çdo gjëje që ndodhet në to. Burim dhe mbrojtës i jetës, caktues i jetës dhe i vdekjes. Zot i lindjes dhe Perendimit, Zot i gjith asaj që shihet dhe nuk shihe, që dihet dhe nuk dihet. I gjith asaj që miret dhe nuk miret me mend. Qofsh i lavdëruar dhe të qofshim falë.
 
O Zot Ty je e vërteta, Premtimi Yt është i vërtetë, na jep dhe na cakto atë që na e ke premtuar në librin Tënd të Madhëruar, Takimi Yt është i vërtetë na gëzo me takimin me Ty, ashtu siç na ke gëzuar këtë ditë. Fjala Yte është e vërtetë, e ndëgjojm dhe e respektojm atë. Xhenneti Ytë është i vërtetë, na mundëso hyrjen në të.Xhehennemi Yt është i vërtetë, na mbro, na largo dhe kur me të mos na tako me të. Të Dërguarit e Tu janë të vërtetë na shoqëro me to. Muhammed Mustafaja është i vërtetë, shefatin e tij na mundëso.
 
O Zot, Të besuam Ty, Tu dorëzuam Ty,U mbështetëm tek Ty,U drejtuam nga Ty, në këtë ditë të lumtur. Agjëruam dhe u përpoqëm për Ty, Tani presim shpërblimin dhe knaqësin nga Ty.
 
Në çdo çështje kemi zgjedhur gjykimin Tënd, Andaj i Lutemi Madhëris Tënde me duar të ngritura e me shpres që të na i falish gjunahet e shkuara dhe të ardhmes. Prano agjërimet tona, prano namazet tona, prano leximet tona, prano sadakat tona, pranodhikret tona,prano istigfaret tona, si dhe me shpërblimet e tua të gjithve na gëzo në këtë ditë gëzimi.
 
O Zot, Këtë Ditë të bekuar e të gëzuar, bëre ditë paqeje dhe gëzimi për ne dhe familjet tona, shtëpit tona, vllezërit tanë, motrat tona, akrabat tanë, kojshit tanë.
Për pleqt dhe fëmijët, për jetimat dhe fukarat.
 
O Zot, Tani që Ramazani shkoi, fitoi ai që agjëroi, humbi ai që e anashkaloi, por Ty të lutemi që të gjithë gëzoi. Atyre që agjëruan jepu shpërblim, atyre që nuk agjëruan jepu udhëzim dhe jetë që ramaznain tjetër ta mrinë edhe ata këtë obligim ta kryn.Të sëmurve jepu shërim dhe bashkoi me ne në shpërblim,Të burgosurve jepu lirim.Luftarve në rrugën Tënde jepu forc dhe ngadhnjim, atyre që jan në halle jepu durim.
 
O Zot i Lartësuar në këtë ditë të bekuar e të gëzuar, Të lutemi Ty të përulur e me zemër të penduar, të lutemi për mirësi në adhurimet tona, për ndihm në punët tona, për shtim në pasurit tona, për lumturi në familjet tona, për mirëkuptim në shoqërit tona,besim në zemrat tona, sinqeritet në veprat tona, qetësi në jetat tona, nënshtrim në ibadetet tona.
O Zot i Lartësuar Ty je mbrojtësi ynë, Ne strehohemi tek Ty për punët tona të kqija që kemi bërë, Ty je Zoti ynë, ne jemi robt e Tu, Na mbulo me mëshirën Tënde të pa fund në tokën tonë ku jetojm dhe ku jetojn familjarët tanë dhe ku jetojm Muslimananët.
 
O Zot ynë mbrona nga vështirësitë, nga paknaqësitë. Pëlej ibadetet tona, veprat tona, mbrona nga shiqimet qëllimëkqija, nga brengat dhe telashet në shtëpit dhe familjet tona.
 
O Allah, vajin tonë shëndroje në gëzim, hidhëriemt tona në pajtim, dhimbjet tona në shërim, shqetësimet tona në qetësim, në mesin tonë dërgo mirëkuptim, që ashtu siç kemi lindur në islam të jetojm në islam dhe të shprehim falemenderim.
 
O Zot i Lartësuar që këtë festë na ke dhuruar e bekuar, për hirë të Kur’anit udhëzim që na ke dërguar, na hap zemrat tona që të vërtetën ta shohim si të vërtetë dhe ta veprojm atë, ndërsa të pa vërtetën ta shohim si të pa vërtetë dhe një herë e përgjithmonë ta braktisim dhe të largoemi nga ajo.
 
O Zot, Mardhëniet tona na i rregullo, qëllimet tona na i pastro, zënkat tona dhe hidhërimet që kemi në mes nesh na largo, gjendjen na përmirëso, në rrugën e drejt na drejto, nga rruga e keqe na largo, jetën tonë na e shto, nga zjarri i xhehennemit na mbro, të kqijat mos na shëno nëse na ke shënu na fshij e n ambulo, varrin na ndriço, veprat tona të mira në mizan n arando e të kqijat na lehtëso, të vdekurit tanë na i mëshiro, rinin në islam na i udhëzo…Na ban këtë ditë lumturi e gëzim…amiin amiin amiin welhamdulilahi rbail alemin elfatiha.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
[Dua aktuale] DUAJA E FITËR BAJRAMIT "Bërë në Xhamin e Shqipatrve Bibbien nga Ilaz ef.Salihi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Duat e Ramazanit-
Kërce tek: