islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 38

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 26 Feb 2019 - 5:01

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu a pranohet ta pres akiken njeri qe nuk esht besimtar musliman. MUJO

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 26 Feb 2019 - 5:08

We alejkumu selam mujo nje here te falemenderoj per pyetjen e cila eshte teper e rendesishme ngaqe akika eshte nje sunnet I harruar tek ne e cila fatemiresisht ka filluar te ringjallet apo thene ndryshe te zbulohet e te praktikohet.

Sa I perket se a lejohet nje jobesimtare te pret akika jo nuk lejohet ngaqe per praktikim te cdo urdheri apo sunneti kerkohet besimi (imani) ndersa, personi qe nuk eshte besimtar ai njeherit nuk e dine kend e falenderon pasi qe akika eshte falenderim ndaj Krijuesit per dhuraten me te cmueshme lindjen e femijes.
Ndersa nese eshte ne pyetje kasapi apo theresi I akikes a mund ai te ta pret akiken po mundet duke I treguar per cka eshte qellimi I prerjes qe mos ti ngateroj nijetet e ta pret ne emer te ndonje zotit qe ai I beson.

Allahu e dine me se miri


Allahu ju shperbleft per postimin.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 38

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 12 Mar 2019 - 23:02

Shum flm i nderuar

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: