islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
MesazhTitulli: Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah   Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 27 Feb 2019 - 23:38

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Muhamm10Zjarri kishte filluar ta merrte veten e të ndihej zhur ma e ndezjes së tij në tërë dhomën time. E unë e ulur në një qoshe të kolltukut mendoja, mendoja aq shumë sa që mendimet shkonin e vinin vërdallë. Mendoja  për njeriun më të dashur, për personin më të bukur dhe më me vlerë në fytyrë të tokës. 
Mendoja për njeriun i Cili tërë  jetën e tij e kaloi për ne, për ymetin e tij. Për njeriun më të fortë ani pse nganjëherë trupi i Tij ligej e dobësohej nga mundimet dhe uria që kishte, mundim ky i cili e bëri më të fortë dhe më durimtarë përballë sprovave që i vinin. Për  personin, ku netët e Tij i kalonin duke adhuruar Krijuesin e tij, ku ky adhurim bëhej çdoherë me lot në sy, dhe e di çfarë lutej?! Lutej që ti të ekzistosh sot, që ti dhe unë të  jemi në këtë botë siç jemi tani, me fenë më të bukur dhe me krenarinë më të madhe që mund ta ketë ndokush. 
E ky njeri ishte Muhamedi, paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të!E di, në mendjen tënde shtova paksa huti, se si ka mundësi që një njeri që nuk e ke parë ta duash dhe të të mungoj?! Po është e vërtetë, e dua më shumë se vetën, dhe se zemra ime ndjenë mall sa herë që përmendet emri i Tij, ngase edhe ne ishim në mesin e atyre që ai na donte dhe i mungonim, edhe pse asnjëherë nuk na kishte parë. Lutej, qante, mundohej vetëm për ne. Ky ishte i dërguari i Allahut... Edhe unë tani lutem, lutem që një ditë ta shoh, së paku edhe një gjysmë sekonde, të e shoh atë fy-tyrë të ndritur, që lexova dhe mësova për ty se si dukeshe. Shpresoj që vendtakimi ynë i parë të jetë Xheneti, ku do vrapoj mes turmës së njerëzve vetëm që të të shoh Ty. E unë deri atëherë lutem...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: