islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.

Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.

PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit

Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Empty
MesazhTitulli: Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah   Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah EmptyWed 27 Feb 2019 - 23:38

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah Muhamm10Zjarri kishte filluar ta merrte veten e të ndihej zhur ma e ndezjes së tij në tërë dhomën time. E unë e ulur në një qoshe të kolltukut mendoja, mendoja aq shumë sa që mendimet shkonin e vinin vërdallë. Mendoja  për njeriun më të dashur, për personin më të bukur dhe më me vlerë në fytyrë të tokës. 
Mendoja për njeriun i Cili tërë  jetën e tij e kaloi për ne, për ymetin e tij. Për njeriun më të fortë ani pse nganjëherë trupi i Tij ligej e dobësohej nga mundimet dhe uria që kishte, mundim ky i cili e bëri më të fortë dhe më durimtarë përballë sprovave që i vinin. Për  personin, ku netët e Tij i kalonin duke adhuruar Krijuesin e tij, ku ky adhurim bëhej çdoherë me lot në sy, dhe e di çfarë lutej?! Lutej që ti të ekzistosh sot, që ti dhe unë të  jemi në këtë botë siç jemi tani, me fenë më të bukur dhe me krenarinë më të madhe që mund ta ketë ndokush. 
E ky njeri ishte Muhamedi, paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të!E di, në mendjen tënde shtova paksa huti, se si ka mundësi që një njeri që nuk e ke parë ta duash dhe të të mungoj?! Po është e vërtetë, e dua më shumë se vetën, dhe se zemra ime ndjenë mall sa herë që përmendet emri i Tij, ngase edhe ne ishim në mesin e atyre që ai na donte dhe i mungonim, edhe pse asnjëherë nuk na kishte parë. Lutej, qante, mundohej vetëm për ne. Ky ishte i dërguari i Allahut... Edhe unë tani lutem, lutem që një ditë ta shoh, së paku edhe një gjysmë sekonde, të e shoh atë fy-tyrë të ndritur, që lexova dhe mësova për ty se si dukeshe. Shpresoj që vendtakimi ynë i parë të jetë Xheneti, ku do vrapoj mes turmës së njerëzve vetëm që të të shoh Ty. E unë deri atëherë lutem...

Allahu ju shperbleft per postimin.
Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah 8THII

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com

Pres ditën kur do të takoj ty Ja Resulallah
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Meditime Islame-
Kërce tek: