islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 38

Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. Empty
MesazhTitulli: Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.   Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi. EmptyThu 28 Feb 2019 - 16:13

O njeri o gabimtar,
Nis pendohu sa me par,
Ruju tkeqes more vella,
N'rrug tshejtanit ti mos shko.

Se shejtani te mashtron,
Jeten tende ta shkatron,
Dhe imanin ta dobson,
Ne pun tkqia te udhzon.

Ky shejtani shum i vshtir,
T'keqen ta ben ty te mir,
T'lutem zot mu mem ndihmu,
Prej shejtanit me u largu.

Ja rabi o Zoti jon,
Syt e mi Zot po lotojn,
I shqetsuar jam Rabbi,
Si do dalim para ty.

Si te duash me shpeto,
Sa me shpejt ti me u pendu,
punt e djallit me u harru,
dhe namazin me fillu.

Ty te lutem zoti jon,
Kam gabuar pergjithmon,
Nqofte se zot ti nuk me fal,
Jam i humbur pergjithmon.

Zoti thot o robi im,
Un ta fala at gabim,
Prej shejtanit me u largu,
Punt e kqia nuk i du.

Besen ta jap Zot un ty,
Me shejtan punt si perzi,
Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue ja Rabbi.

Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue Rabbi,
Dot bej un Zot qka don ti,
Me fal mue Ja Rabbi.

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje tekst ilahije shqip shum e mir, O NJERI O GABIMTAR,PUNUAR nga mujo jakupi.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tekste Ilahijesh-
Kërce tek: