islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyToday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyToday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyToday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
 

 HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti Empty
MesazhTitulli: HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti   HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti EmptyThu 28 Feb 2019 - 22:18


Allahu ju shperbleft per postimin.
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
 
HUTBE | Si ta largojmë mërzinë! - Hfz. Omer Dauti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Multimedia Islame :: Video Ligjerata nga youtue-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: