islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryPytësoriKërkoidentifikimiRegjistrohuCalendarTemate ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySat 14 Sep 2019 - 7:30 nga Agim Tanushi

» Foto Duaja e dites së tret
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

» Vegjetarianët janë më pak të shëndetshëm se konsumuesit e mishit
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:49 nga Admin

» Muslimanët në Bullgari ruajnë Kuranin e punuar me dorë si pasurinë më të madhe
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:34 nga Admin

» Lajme Ditore: Përvjetori i marshit të protestave, vriten 4 palestinezë në Rripin e Gazës
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:31 nga Admin

» Lajme Ditore; Një suedez gjobitet për fyerje të muslimanëve
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:28 nga Admin

» Lajme Ditore: Turqi, fillon procesi i votimit për zgjedhjet lokale
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:25 nga Admin

» Lajme Ditore: Përmbytjet në Afganistan vrasin 17 persona
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:18 nga Admin

» Lajmet Ditore:Gaza, forcat izraelite martirizojnë dy palestinezë gjatë protestave
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 31 Mar 2019 - 12:16 nga Admin

» Besimtarët janë si një trup i vetëm
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:52 nga Admin

» Ja pse duhet te pini shume ije?!
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:21 nga Admin

» Ajete kuranore ne lidhje me familjen dhe femijet
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:17 nga Admin

» MARIETA NGA JERUZALEMI
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:12 nga Admin

» Lajme Ditore: Ne Berlin te Gjermanise priten muslimanet me lule
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:10 nga Admin

» Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:09 nga Admin

» Lajme Ditore: lina  Lajmet Izraeli kryen sulme ajrore në Gaza
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:07 nga Admin

» Lajmet Ditore: Mali, të paktën 134 të vdekur nga sulmi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 20:03 nga Admin

» Lajme Ditore: Liga Arabe nuk do të diskutojë që Sirisë ti kthehet anëtarësimi
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? EmptySun 24 Mar 2019 - 19:29 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2994 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Maryam_muslimah

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24164 artikuj v 13329 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Share
 

 Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8307
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Empty
13032019
MesazhBuzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? Cobani-384cyr8temkx7sioxu52wwBuzeqeshuni pak  -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?
Kishte qene nje djalosh i menqur, mirepo shkolla nuk i shkonte fare .
Dinte shume gjera, mirepo shkollen nuk e donte…
Vin koha kur ai kryen shkollen fillore dhe babai pyet djaloshin se a deshiron ta vazhdoje shkollimin ne shkolle te mesme apo deshiron te behet qoban dhe ti ruaj delet. Djaloshi zgjedh te ruaj delet, pra te behet qoban. Nje dite ne fshatin ku jetonte djaloshi shkon nje delegacion sheterore dhe takojne kete djaloshin dhe i thone: ”Ne do ti bejme disa pyetje dhe per cdo pyetje ce ti do japesh pergjigje te gabuar ti do na japesh neve 5 euro, ndersa per cdo pyetje qe ti do na besh neve dhe ne nuk do pergjigjemi sakte, ne do te japim 100 euro…
Tani ata i bejne nje pyetje djaloshit: ”Kush eshte kryetare i Malejzise ?
Djaloshi pergjigjet duke thene se nuk e di dhe ua jep 5 euro. Tani djaloshi u shtron atyre nje pyetje: ”Qka eshte nje gje e cila ngjitet perpjete rrepires me 2 kembe, ndersa kthehet poshte me 3 kembe. Ata mbesin te hutuar dhe thone se nuk kane pergjigje, pastaj ia japin djaloshit 100 euro. Tani nga kurreshtja e pyesin djaloshin se cka eshte ajo per te cilen na bere pyetje, pra na trego.
Djaloshi pergjigjet duke u buzeqeshur, :
”Jo as une nuk e di, ja merrni 5 euro”
* Pra cdo kush ka rriskun e tij dhe nuk eshte cdonjeri per shkolle, dhe jo cdo here dituria eshte fitimtare, ne disa raste shkathtesia dhe pervoja e ben te veten.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!? :: Komentet

No Comment.
 

Buzeqeshuni pak -Djaloshi i cili zgjodhi te ishte coban …!?

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Gazmore(Humor)-
Kërce tek: