islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

» Makil Ibn Jesar- RADIJALLAHU ANHU
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 13:24 nga Admin

» Shkence:Historia e një astronauti
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 13:19 nga Admin

» TREGIMI I NJERIUT BANOR I XHENETIT
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm EmptySun 31 Mar 2019 - 12:52 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 2995 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri lazi82

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24181 artikuj v 13345 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

Posto temë të re   Përgjigju temës
Share
 

 Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8322
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 37
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm Empty
20032019
MesazhLajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm 20190360 Gjykata e Hagës ka dënuar ish kreun e serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiç me burgim të përjetshëm.
Karaxhiç, 73 vjeç, qëndronte i palëvizshëm dhe i zymtë, pasi gjykatësit thanë se kishin shqyrtuar dënimet e tij të vitit 2016 për gjenocid dhe krime lufte gjatë konfliktit në Bosnje dhe rritën dënimin e tij, që më parë ishte 40 vjet burg.
Gjykata në Hagë “vendosi një dënim me burgim të përjetshëm” pasi ka hedhur poshtë ankesën e Karaxhiçit kundër dënimit të tij për krime, duke përfshirë masakrën e Srebrenicës në 1995, tha gjyqtari kreu Vagn Joensen, transmeton IndeksOnline.
Prokurorët kishin apeluar që dënimi i Karaxhiç të rritet. I përkulur, Karaxhiç nuk tha asgjë pasi që verdikti u lexua.
Gjykatësit e apelit në mënyrë të përsëritur hodhën poshtë pretendimet e Karaxhiç se “ai nuk ishte në dijeni të urdhrave nga forcat serbe boshnjake për të eliminuar muslimanët dhe djemtë muslimanë në Srebrenicë dhe që nuk kishte identifikuar civilët në Sarajevë”.
Ata hodhën poshtë pretendimet e Karaxhiçit se ai nuk e dinte një direktivë ushtarake që ai hartoi dhe nënshkroi për fatin e Srebrenicës ku u bëri thirrje forcave serbe të Bosnjës për të krijuar një “situatë të padurueshme pa shpresë për mbijetesë të mëtejshme” për banorët.
Në vitin 2016, Karaxhiç u gjet fajtor për dhjetë akuza, duke përfshirë orkestrimin e një rrethimi gati katërvjeçar të kryeqytetit boshnjak te Sarajevës, ku më shumë se 10,000 vetë vdiqën në një fushatë granatimesh, sipas prokurorëve.
Ai u gjet gjithashtu fajtor për gjenocid në enklavën lindore të Bosnjes në Srebrenicë, ku trupat serbe boshnjake therën më shumë se 8,000 burra dhe djem myslimanë në Bosnjën lindore, e cila supozohej të ishte nën mbrojtjen e OKB-së dhe varrosi trupat e tyre në varre masive.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Posto temë të re   Përgjigju temësKërce tek: