islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Celesi i suksesit Vllezeria ne islam
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyYesterday at 19:16 nga Admin

» [Teme Islame] Provimi ka filluar
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyYesterday at 7:47 nga Admin

» [Teme islame] Islami kerkon musliman!
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 16 Oct 2019 - 5:13 nga Admin

» [Artikull] Vesveset dhe rrugët e shpëtimit prej tyre
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:46 nga Admin

» [Teknologji dhe shkence] Programi kompjuterike thote se bibla eshte shume me e dhunshme se Kurani
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 16 Oct 2019 - 4:24 nga Admin

» [Tregim Islam] Dy Fjale
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:53 nga Admin

» [Tregim islam] I Dituri dhe Farketari
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 16 Oct 2019 - 3:43 nga Admin

» (Tregim Islam) 5 Keshilla
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 15 Oct 2019 - 3:22 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 11.10.2019] Tema: "Udhetimi I shpirtit"
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:39 nga Admin

» [Hudbe e Xhumas 04.10.2019] Tema:I Falimentuari I Ahiretit
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 15 Oct 2019 - 2:15 nga Vizitor

» [Tema islame] Çtë mbjellësh, do të korrësh
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 15 Oct 2019 - 0:50 nga Admin

» [Artikull islam] Si e redukton feja depresionin dhe si e shëron tërësisht atë? Ja dhe përgjigjet shkecore!
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:36 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:30 nga Vizitor

» [Lajme Ditore] Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:27 nga Admin

» [Lajme Ditore] Spanjë:Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:24 nga Admin

» [Lajme Ditore] Trump: Askush të mos presë që forcat amerikane do të konfrontohen me Turqinë
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:22 nga Admin

» [Lajme Ditore] Kërcënon presidenti kinez: Kushdo që tenton të ndajë Kinën do përfundojë me trupa të copëtuar
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:19 nga Admin

» [Lajme Ditore] Nobeli për Ekonominë, qasja e studiuesve në luftën kundër varfërisë
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 21:16 nga Admin

» Film serik islam...............Ramazani i fundit
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 14 Oct 2019 - 17:35 nga Admin

» Foto Duaja e dites së tret
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 8 May 2019 - 16:41 nga Admin

» Gjerat qe nuk e prishin agjerimin
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 7 May 2019 - 20:06 nga Admin

» *Vlera e muajit Ramazan dhe agjërimit të tij*
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 7 May 2019 - 20:01 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Ramazani Muaji I meshires
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 7 May 2019 - 4:40 nga Admin

» Mesazh urimi i stafit të Forumit me rastin e fillimit të muajt të Ramazanit
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 5 May 2019 - 15:42 nga Admin

» Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 5 May 2019 - 12:17 nga Admin

» Gjashtë fakte për vezët
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:30 nga Admin

» Dhjetë përgëzime për atë që e fal namazin e sabahu
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:23 nga Admin

» Allahu ma dërgoi Islamin në shtëpi.
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyMon 8 Apr 2019 - 19:15 nga Admin

» Pa internet mund të qëndrojmë, por pa kufij jo!
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 7 Apr 2019 - 19:22 nga Admin

» Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:50 nga Admin

» Lajmet Ditore: BE heq vizat për britanikët, pavarësisht sherrit për Gjibraltarin
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:48 nga Admin

» Lajmet Ditore: Zvicër, gabimet e mjekëve shkaktojnë mijëra vdekje
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:44 nga Admin

» Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyWed 3 Apr 2019 - 20:42 nga Admin

» [Hudbe islame] Ders i xhumas mbajtur në Xhamin e Frankenthalit 29.03.2019 Ligjerues: Ilaz.ef.Salihi Tema: “Israja dhe Miraxhi,mrekulli,bindje dhe dhurat nga Allahu xh.sh”
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:41 nga Admin

» Namazi është miraxhi i besimtarit
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptyTue 2 Apr 2019 - 21:29 nga Admin

» Rrugët moderne që të shpien në imoralitet
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:36 nga Admin

» Vlera e qumshtit te dhise (Foto tekst)
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:25 nga Admin

» Mbreti misterioz [Tregim islam]
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! EmptySun 31 Mar 2019 - 18:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3001 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri vinni

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24184 artikuj v 13348 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8325
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! Empty
22032019
MesazhMesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!

Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! 20190376 Me mijëra vetë sot morën pjesë në namazin e xhumasë në Christchurch në Zelandën e Re për të shënuar një javë që kur 50 njerëz ranë dëshmorë në dy xhami. Hutbja u transmetua në radio dhe televizionin kombëtar.

Më poshtë është teksti i ligjeratës së mbajtur nga Imam Gamal Fouda i cili është imam i Xhamisë “Al Noor” në Christchurch:

“Të premten e kaluar unë isha në këtë xhami dhe pashë me sytë e mi urrejtjen dhe zemërimin në sytë e terroristit që vrau dhe masakroi 50 njerëz të pafajshëm, të plagosur mbetën 42 vëllezër dhe thyen zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën. Sot nga i njëjti vend unë shikoj dhe shoh dashuri dhe dhembshuri në sytë e mijëra bashkëqytetarëve të Zelandës së Re, dhe nga e gjithë bota, që mbushin zemrat e miliona njerëzve që nuk janë me ne fizikisht.

Ky terrorist përpiqej ta ndajë kombin tonë me një ideologji të ligë që e ka copëtuar botën. Por ju kemi treguar se Zelanda e Re është e pathyeshme dhe se bota mund të shohë në ne një shembull dashurie dhe uniteti. Neve na ka thyer zemrën, por nuk ka mundur të na prish zemrën. Ne jemi gjallë. Ne jemi së bashku. Ne jemi të vendosur të mos lejojmë që dikush të na ndajë. Jemi të vendosur të duam njëri-tjetrin dhe të përkrahim njëri-tjetrin.

Familjeve të viktimave ju them se të dashurit tuaj nuk vdiqën kot. Gjaku i tyre i ka ujitur farat e shpresës. Nëpërmjet tyre, bota do të shohë bukurinë e Islamit dhe bukurinë e unitetit tonë.

Dhe Allahu i Plotfuqishëm thotë: “Mos thuaj për ata që janë vrarë në rrugën e All-llahut se ata janë të vdekur, ata janë të gjallë duke u gëzuar me Zotin e tyre.” (3, 169)

Ata ishin më të mirët prej nesh, në ditën më të mirë, në vendin më të mirë dhe duke kryer veprimet më të mira. Dhe ata nuk janë vetëm dëshmorë të Islamit, por janë dëshmorë edhe të këtij vendi dhe këtij populli.

Ne kemi mësuar nga Pejgamberi, paqja dhe bekimet tona qofshin mbi të, se kurrë nuk do të mund të tregoni mirënjohjet tuaja ndaj Zotin e Plotfuqishëm, nëse nuk jeni në gjendje ta falni shokun tuaj.

Faleminderit për njerëzit e Zelandës së Re.

Faleminderit për lotët tuaj.

Faleminderit për lulet tuaja.

Faleminderit për dashurinë dhe dhembshurinë tuaj.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re! :: Komentet

No Comment.
 

Mesazh mahnitës nga hytbja e xhumasë së sotme në Zelandën e Re!

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Aktualitete-
Kërce tek: